Wymiana sprzęgła w automacie - Dodge Journey

Wymiana sprzęgła w automacie - Dodge Journey

16 Lip 2013, 11:15

Witam

Zdiagnozowano u mnie problemy ze sprzegłem podobno trzeba je wymienic.
Jestem wlascicielem Dodge Journey R/T 2.0 CRD w automacie i samochod przy ruszaniu na 1 biegu szarpie.Dzieje sie tak również na wstecznym.Podobno to czesta zmora tych samochodów mozna powiedziec, ze to wada fabryczna.Jeżdze malo tym samochodem, wiec nie wymienialem jeszcze tego sprzegla ale teraz chyba sie zdecyduje bo chce jechac nim na wakacje.

Wymienial ktos sprzegło??
Jakie koszta??
Mi w serwisie powiedzieli 5-7 tysiecy :(
Bedzie trzeba wymienic caly komplet ??
TARCZA SPRZĘGŁA
DOCISK SPRZĘGŁA
WYSPRZĘGLIK HYDRAULICZNY
KOŁO DWUMASOWE
??

pozdrawiam
las25
Obserwowany

Auto: Dodge Journey R/T 2.0 CRD
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

Re: Wymiana sprzęgła w automacie - Dodge Journey

24 Lip 2013, 12:15

Pełen automat?

To tam nie ma żadnej tarczy, docisku, wysprzęglika centralnego, tylko jest konwerter momentu obrotowego + koło zamachowe.

Szukaj szczęścia w używanych częściach - może jakiś rozbitek z allegro by Cię poratował, albo kupuj za ciężkie pieniądze w serwisie.

Ewentualnie ściągaj przez USA, ale tam raczej nikt nie jeździ tym autem z tym dziadowskim Dieslem Volkswagena.
Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rambler Marlin Rambler Marlin
    Rambler Marlin - samochód osobowy klasy średniej produkowany pod marką AMC (American Motors Corporation) w latach 1965–1967. Jedyną dostępną opcją nadwoziowa był 2-drzwiowy fastback, napęd przenoszony był na ...
    Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006