Wymiana świateł LED z tyłu - Mercedes S320

30 Paź 2013, 19:08

Witam. Posiadam Mercedes S320 z tylnymi swiatla LEDami. I problem z tymi swiatlami, ze, na samym dole z 9 Ledow nie swieci, tylko ze nie wiem jak to wymienic? Trzeba calosc wymieniac czy mozna sama tasme LED?

Link:
http://skottuning.com/w220-98-05-lampy- ... zyste.html

Dziekuje za pomoc
kamil679
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mercedes Benz S320
Silnik: 3.2 TDI 224KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Paź 2013, 22:56

Może być tak że te LEDy są zintegrowane całkowicie z lampą i zostaje tylko wymiana całej lampy.
Najlepiej by było jak byś odkręcił lampę albo zajrzał od bagażnika o ile jest taka możliwość do niej z tyłu i będziesz wiedział czy da się wymienić tylko tą listwę z LEDami.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

01 Lis 2013, 12:11

Z tymi tylnymi lampami w Mesiach to było tak kombinowane, że już chyba sami producenci sie gubią...
Są lampy całe diodowe, są lampy że hamulce są diodowe, reszta żarówki, są lampy, że cofania i kierunki są zwykłe żarówki, a stopy i postojówki sa diodowe, są lampy, które mają wszędzie żarowki, a efekt diodowy daje tylko klosz.
Musisz zdemontować lampę i zajrzeć od środka jak to wygląda - jak pisał artek. A jak już ją zdemontujesz, top będziesz widział, czy ta lampa ma 1, 2 czy 3 panele. Panele diodowe dawało się wymieniać w poszczególnych sekcjach lampy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Gru 2013, 09:30

Cześć ! jeśli zepsują Wam się reflektory to kupujecie nowe ? ja też tak robiłam, lecz od pewnego czasu postanowiłam, że oddam je do naprawy. Poszperałam w necie i znalazłam stronę. Zaoszczędziłam dużo gotówki no i to przecież bardzo ekologiczne jest.
Blondi26
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 04 1994
Przebieg/rok: 45tys. km
Auto: audi

09 Gru 2013, 11:27

Lumiledy teoretycznie miały świecić do końca żywotu auta a świecą do końca gwarancji auta. Wymiana ich to problem bo trzeba lampę rozcinać. Lumiledy Philpsa są bdrogie dlatego najczęściej są montowane z rozbitków lub jakaś chińszczyzna.
https://www.elfaelektronika.pl/elfa3~pl ... +LED%2C+AC
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...