Wymiana świec. Przewody też? VW Polo

Wymiana świec. Przewody też? VW Polo

29 Paź 2012, 12:26

Przewody też regularnie trzeba wymieniać? Mechanik jest w stanie sprawdzić czy przewody wymagają wymiany czy wystarczy tylko świece?. Polo 6n2 2001
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Wymiana świec. Przewody też? VW Polo

30 Paź 2012, 13:47

Fachowo przewody zapłonowe można sprawdzić oscyloskopem.
Samemu można sprawdzić oczami i miernikiem (multimetrem).
W necie jest dużo materiału o przewodach wysokiego napięcia,możesz poczytać.
Przewody WN tak jak świece trzeba wymieniać,też się zużywają.
Na szybko to po ciemnu można je sprawdzić,po podniesieniu maski,np w ciemnym garażu.
Połączenia przewodów muszą być czyste i pewne.
piotr2273
Aktywny

Re: Wymiana świec. Przewody też? VW Polo

02 Lis 2012, 11:47

A wymiana świec jest banalnie prosta? Mogę dać do dowolnego mechanika? Ja się na tym nie znam, a czytałem że do silników z komorami wirowymi trzeba dokręcić kluczem dynamometrycznym 25Nm, a z bezpośrednim wtryskiem 15Nm. Ja nie wiem czy mam bezpośredni wtrysk czy jakieś komory wirowe. Mój silnik to AUC 1.0 MPI, benzyna. http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/pr ... owych.html
Mam sprawdzonego mechanika ale kawałek drogi mam do niego i mi nie po drodze, a jeśli to banalnie proste to dałbym do wymiany na miejscu. I jeśli np. mechanik dokręcałby te świece jedynie ręcznie bez klucza to chyba powinienem zareagować :D ?
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Moto Session 2016 / relacja Moto Session 2016 / relacja
    Lubelskie Święto Motoryzacji to coroczne targi Moto Session. W tym roku również je odwiedziliśmy żeby pokazać Wam zdjęcia z tej motoryzacyjnej imprezy. Na targach można było pooglądać nowe modele samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006