Wymiana wtrysków 2.4 JTD

Wymiana wtrysków 2.4 JTD

25 Wrz 2015, 12:19

Powitać,

Pacjent: Alfa Romeo 156 z silnikiem 2.4 JTD
Objawy: Silnik z trudem odpala zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku.

Rozeznałem w temacie nowych wtryskiwaczy i uznałem że koszt zakupu nowych egzemplarzy przekroczył by wartość rynkową mojego auta. Postanowiłem zatem kupić używane wtryskiwacze.. A czy wymiana wtrysków samodzielnie jest bardzo skomplikowaną czynnością?
Konda
Obserwowany

Auto: Alfa Romeo 156

Re: Wymiana wtrysków 2.4 JTD

03 Lis 2015, 12:53

Sprawdzałeś jaki jest koszt regeneracji? Używane mogą też długo nie pociągnąć.
Konda napisał(a):A czy wymiana wtrysków samodzielnie jest bardzo skomplikowaną czynnością?

Nie wiem dokładnie jak jest w ym silniku, ale generalnie jak masz trochę pojęcia to nie powinno być większego problemu z wymianą. Warto jedna pomyśleć nad oddanim auta do warsztatu na wymianę to odrazu sprawdzą na kompie po wymianie czy prawidłowo pracują.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koniec kręcenia liczników? Koniec kręcenia liczników?
    Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Jedną ze zmian jest zobowiązanie stacji kontroli pojazdów do ...
    Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 2
      Summer Cars Party 2009
      Jaguar F-Type, dwumiejscowy kabriolet, bok
      Honda CRX Del Sol