Wymiania paska rozrządu

wymiania paska rozrządu

25 Lis 2008, 21:13

Witam,
oddałem ostatnio auto (VW POLO) do mechanika w celu wymiany paska rozrządu. I jak się później okazało musiała zostać wymieniona, także pompa wody, rolka napinająca oraz został kupiony nowy płyn do chłodnicy, plus oczywiście pasek. Rolka i pasek rozumiem, ale ta pompa i nowy płyn nie mam pojęcia. Może ktoś będzie wiedział. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
jacek_ns
Nowicjusz

Re: wymiania paska rozrządu

10 Gru 2008, 23:40

Być może pompa wykazywała objawy zużycia ( niedlugo zaczełaby przeciekać) wiec ja wymienił. To tak jak ze sprzegłem- nie wymieniasz tylko tarczy, lecz razem łozysko i docisk, bo nie ma sensu za pare tys. km robic tego od nowa.
A że płyn nowy... Widocznie nie udało mu sie/nie chciało złapać go do pojemnika...
Trabant-moj mały świat...
Hajs
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zamość

Re: wymiania paska rozrządu

01 Mar 2009, 21:33

zrobił to prawidłowo sam jestem mechanikiem i tez bym tak postąpił..za pare tysiecy km bys musiał sama pompe wymieniac a to dalej wiaze sie z kosztami a tak to za jednym razem i po bólu..
milosz2
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Mazda CX-3 Nowa Mazda CX-3
    Nowy kompaktowy SUV - Mazda CX-3 – debiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. CX-3 jest piątym modelem z nowej generacji samochodów Mazdy wyposażonych w technologię SKYACTIV i zaprojektowanych w myśl filozofii ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili