Wypadek-kto winny?

Wypadek-kto winny?

03 Cze 2012, 13:43

Witam. Mam pytanie odnośnie wypadku w którym brałem udział. Było tak: jechałem za samochodem z dozwoloną prędkością ale niestety na samochodzie przede mną facet wyjechał na czerwonym świetle i zaliczyli czołówkę ja niestety nie wyhamowałem i wjechałem w tył poprzedzającego samochodu policjanci stwierdzili że winni są dwaj kierowcy ten co wyjechał na czerwonym i ja bo nie zachowałem bezpiecznej odległości ja uważam że gdyby kobieta w którą uderzyłem hamowała do zera ja też bym na pewno wyhamował problem w tym że w momencie zderzenia tych pojazdów ich droga hamowania wynosiła 0 metrów. Zresztą sam policjant stwierdził że jedynymi śladami hamowania są moje ślady. Sam nie wiem czy jestem winny bo przecież nie jestem w stanie przewidzieć że samochód jadący przede mną praktycznie stanie w miejscu. A co Wy myślicie na ten temat ? :?:
maykiop
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 1997

Re: Wypadek-kto winny?

04 Cze 2012, 00:31

To jest magia słów. Zachować bezpieczną odległość. Zachować bezpieczną prędkość. Co to dokładnie oznacza? 100 metrów, 50 metrów? Nikt nie wie. Policja wychodzi z prostego założenia. Jeżeli nie wyhamowałeś, to odległość nie byłą bezpieczna.

Logika idioty, no ale cóż... . Moim zdaniem za zderzenie powinien odpowiadać tylko kierowca, który wjechał na czerwonym.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

05 Cze 2012, 14:02

Moim zdaniem również. Ale jeśli policjant orzekł w ten sposób - ciężko Ci będzie udowodnić, że było inaczej. Tutaj zostaje Ci tylko sąd.
piszaj
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 06 2001

07 Cze 2012, 01:05

No zobaczymy. W poniedziałek mam przesłuchanie na policji. Ciekawe co tam mi powiedzą. Na razie dzięki pozdrawiam.
maykiop
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 1997

07 Cze 2012, 09:07

Przy niekorzystnym wyniku zostanie chyba jedynie pozwać głównego sprawcę do sądu ..
Ale odrzucając uprzedzenia - masz zachować bezpieczną odległość - inaczej jesteś winny ..

Dishman napisał(a):Policja wychodzi z prostego założenia.

Tak, można to uznać za uproszczenie, ale jak inaczej ??
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Cze 2012, 11:35

silvo44 napisał(a):Tak, można to uznać za uproszczenie, ale jak inaczej ??

W tym konkretnym przypadku to już napisałem.

A tak ogólnie, to odnosiłbym się do zdrowego rozsądku. Policjant to też kierowca i wie jakie są realia.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...
    Niesłyszący na drodze Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006