Wypadła półoś ze skrzyni biegów

Wypadła półoś ze skrzyni biegów

11 Sty 2016, 15:43

Witam :)
ostatnio po wjechaniu w dziurę usłyszałem hałas, po czym auto wytraciło prędkość wraz z cieknącym olejem i nie chciało jechać dalej,
po moich oględzinach wydaje mi się, że ze skrzyni biegów wyskoczyła półoś(przednia od strony kierowcy)
Jestem teraz unieruchomiony u siebie na posesji(bo udało mi się go kawałek dopchać) i zastanawiam się czy dam to radę jakoś sam naprawić.
wszystkie śruby są podobnej długości(ok. 3cm), więc wydaje mi się, że po prostu się poluzowały i półoś wysunęła się.
Moje pytania są takie: czy jakieś części muszę wymieniać? jak uzupełnić olej w skrzyni biegów? czy potrzebowałbym kanału czy robi się to od góry? i przede wszystkim czy jest to do zrobienia własnoręcznie?
Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Samochód:
Seat Cordoba I po liftingu 99r. 1,4l
Tutaj jeszcze kilka zdjęć jak to wygląda:
Image
Image
Image
Image
Image
szyman
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 10 2015
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Seat Cordoba I po liftingu
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Wypadła półoś ze skrzyni biegów

12 Sty 2016, 18:58

W skrzyni półoś ma zabezpieczenie - zapewne się wyrwało..
Nie wiem czy sam to zrobisz..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa
    Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem chroniącym pasażera podczas wypadku. Aż 60 proc. osób siedzących z tyłu nadal nie zapina pasów. Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód