Wyrejestrowanie i złomowanie - co i jak?

10 Lut 2011, 14:52

Witam!
Ostatnio na drodze rozkraczył mi się Kadett :) Znaczy się padła skrzynia, a tego już robił nie będę bo nie ma sensu, i tak za miesiąc mam zmieniać samochód.

No i teraz auto stoi na parkingu. Co robić? - no już chyba nic innego oprócz złomowania mi nie zostało :)
Jak samochód do tego przygotować? W baku jest wlane 100 zł (to mnie boli najbardziej :D).
Za złomowanie pojazdu jeszcze się dostanie parę groszy, ta?:) 25 gr za kilogram z holowaniem gratis:)

I teraz: Ile kosztuje wyrejestrowanie pojazdu? Wiem, że są jakieś opłaty ale konkretnych kosztów nie znalazłem.
Od razu po złomowaniu należy udać się do ubezpieczyciela z pismem?
Pozdrawiam!
voytek77
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: Śląsk

10 Lut 2011, 20:23

voytek77 napisał(a): Co robić? - no już chyba nic innego oprócz złomowania mi nie zostało

Jezeli tak twierdzisz to w czym widzisz problem... :?: :?:
voytek77 napisał(a):Za złomowanie pojazdu jeszcze się dostanie parę groszy,

Na jakies wieksze piwo bedziesz miał.... :wink:
voytek77 napisał(a):Od razu po złomowaniu należy udać się do ubezpieczyciela z pismem?

Nie po oddaniu na złom ale po wyrejestrowaniu w WK....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Lut 2011, 07:51

jedziesz do punktu demontażu pojazdów, oddajesz autko, dostajesz zaświadczenie, zapitalasz z nim i z tablicami rejestracyjnymi do WK, wypełniasz wniosek, dołączasz zaświadczenie o demontażu pojazdu, (płącisz opłąte skarbową w urzędzie miejskim bodajże 10pln) i dostajesz zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu, dzwonisz do ubezpieczyciela, wysyłasz mu skan pisma i dostajesz zwrot niewykorzystanego OC :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Lut 2011, 11:30

Voytek77, odniosę się do części ubezpieczeniowej. Ze swoim towarzystwem kontaktujesz się dopiero w wtedy, gdy ze złomujesz i wyrejestrujesz samochód. Zostaniesz poproszony o dokumenty (mogą być kopie) potwierdzające demontaż auta i jego wyrejestrowanie. W zależności od procedur danego towarzystwa możesz te dokumenty podesłać elektronicznie (np. skany) lub stawić się w punkcie obsługi osobiście.
Jeśli miałbyś dodatkowe pytania, możesz skontaktować się ze mną.
Ostatnio edytowany przez Ekspert_Link4, 12 Lut 2011, 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Ekspert_Link4
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa