Wyrejstrowac i zezlomowac problem

25 Paź 2009, 20:53

Witan
Mowie odrazu ze jestem zielony w tych wszytkich przepisach.
Więc mam taki problem kupilem gdzies tak rok temu samochod umowa podpisana, i tu teraz problem wiec tak przejechalem sie nim i policja mnie zgranela i okazalo sie ze jedank samochod przegladu nie ma wiec zabrano mi dowod rejestracyjny i po tem musialem wyjechac na rok i wrocilem i chcialem sie tego samochodu pozbyc czyli inaczej mowiac ze zlomowac i teraz co musze zrobic zeby go ze zlomowac dowod rejestracyjny nie jest na mnie bo nie zdazylem go przerejestrowac wiec czy musze go przerejstrowywac zeby go ze zlomowc jesli mam umowa kupna (na umowie kupna juz sa pieczatki skarbowki bo to jeszcze zdazylem zrobic)
Prosze wiec o pomoc co musze zrobic kolejno.
silvinio
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: wow

26 Paź 2009, 11:30

Jedziesz na autozłom,pokazujesz umowę kupna-sprzedaży,mówisz,żemasz zabrany dowód za brak przeglądu i że chcesz zezłomować.Reszty się dowiesz na miejscu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2009, 12:06

no ok odebralem dowod rejestracyjny (kopie) no i chce go zezlomowac ale pani kaze mi miec oc, a ono mi sie skonczylo rok temu i musze miec to oc ? bo ten samochod nie jest sparwny do jazdy i jesli nie przedluzylem oc to bede musial cos za to zaplacic (mam stary kwitek z tym oc , ale tam jest napisane imie porzednika i zadnego innego oc nie wyslano mi, ani nic wg z ubezpiczalni czyli cos jest nie tak czy wszytko ok ?)
silvinio
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: wow

26 Paź 2009, 14:49

OC musisz mieć - jak nie masz,to szykuj się na naprawdę wysoką karę.
Ale najpierw idz do ubezpieczalni - OC powinno było przejść po zakupie samochodu na ciebie.Pod warunkiem,że sprzedający zgłosił sprzedaż.Nie zapomnij zabrać umowy kupna-sprzedaży.
Ale tak czy inaczej,jak chcesz zezłomować,to musisz mieć umowę kupna-sprzedaży,możesz mieć kopię tego dowodu i niestety kwitek potwierdzający zapłacenie OC.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2009, 14:55

Podejrzewam, że po prostu nie opłaciłeś składek, polise dalej masz ale nieopłaconą (czyli nieważną), będziesz m usiał ją opłacić nie ma wyjścia, do tego będą też jakieś odsetki... Jeżeli widnieje na polisie imię poprzedniego właściciela to znaczy, że nawet po kupnie nie skontaktowałeś się z ubezpieczycielem.
ribeiro
Początkujący
 
Posty: 64
Miejscowość: zewsząd

26 Paź 2009, 15:11

ribeiro napisał(a):Podejrzewam, że po prostu nie opłaciłeś składek, polise dalej masz ale nieopłaconą (czyli nieważną), będziesz m usiał ją opłacić nie ma wyjścia, do tego będą też jakieś odsetki... Jeżeli widnieje na polisie imię poprzedniego właściciela to znaczy, że nawet po kupnie nie skontaktowałeś się z ubezpieczycielem.



A jakie moga byc odsetki?? jesli bylo uezpieczone na kwote 580 zł
silvinio
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: wow
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak hybrydy oszczędzają paliwo?
    Samochody ze spalinowo-elektrycznym napędem hybrydowym zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki nawet o połowę mniejszemu niż w przypadku pojazdów konwencjonalnych zużyciu paliwa, a zatem ...
    Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
    Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...

26 Paź 2009, 18:57

dodatkowo po złomowaniu i otrzymaniu zaświadczenia ze stacji demontażu będziesz mógł ten pojazd wyrejestrować ale tylko w urzędzie gdzie był ostatnio zarejestrowany - tam też jest dowód rejestracyjny.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

27 Paź 2009, 19:17

To już jest indywidualna sprawa każdego towarzystwa, znajomy kiedyś za roczną zwłokę z opłatą otrzymał odsetki, nie pamiętam w tym momencie, ale nie była to jakaś ogromna suma raczej, coś w stylu 20-30% składki, więc nie jest tak źle.
ribeiro
Początkujący
 
Posty: 64
Miejscowość: zewsząd