Wyrobienie kolejnej kategorii prawka

wyrobienie kolejnej kategorii prawka

28 Maj 2011, 16:12

Witam. Mam prawko na kat. B na 5 lat (do 2015) a chciałbym teraz zrobic na A, no więc:
-Czy jak zrobie teraz badania lekarskie na kat A i lekarz da mi na 10 lat to czy wtedy zmienia mi termin jaki jest obecnie w dokumencie?
- czy jak zdam egzamin to będę mógł dalej korzystac z obecnego dokumentu i oddac go dopiero przy odbiorze nowego?
-czy można jeździć w okularach czy trzeba soczewki?
murarz24
Nowicjusz

Miejscowość: Suwałki

Re: Wyrobienie kolejnej kategorii prawka

05 Cze 2011, 12:16

Witaj.Twój temat jest już długo czasu i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć Tobie na to pytanie może poprostu zapytaj w szkole jazdy lub dam ci adres do kierownika szkoły jazdy w bydgoszczy i napiszesz mu maila i Ci odpowie co?jeśli chcesz adres to pisz na PW.Pozdrawiam
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy od: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Wyrobienie kolejnej kategorii prawka

05 Cze 2011, 12:32

murarz24 napisał(a):czy można jeździć w okularach czy trzeba soczewki?

Ja jezdzę w"brylach"od poczatku i wsio ok.W starym prawku miałem wpis"jazda w okularach".Po wymianie juz tego nie mam i bezterminowo... :grin:
murarz24 napisał(a):czy jak zdam egzamin to będę mógł dalej korzystac z obecnego dokumentu i oddac go dopiero przy odbiorze nowego?

Myślę ze nie.Kuknij sobie na Swoje prawko.W pkt.9 masz zaznaczone uprawnienia jakie posiadasz w chwili obecnej.Nikt Ci nie moze ot tak sobie dopisac nowych uprawnień długopisem lub na maszynie-to jedna sprawa.Druga to w pkt.10 masz datę kiedy od kiedy te uprawnienia posiadasz.Idąc dalej-masz pewne ograniczenia-pkt.11.
Ja widzę tylko i wyłącznie nowe prawko....Niestety...

[ Dodano: 5 Czerwiec 2011, 13:45 ]
Ps.Myślę ze pominąłem fakt najwazniejszy-prawko jest foliowane a więc zero ingerencji w jego stan"dziewiczy"..... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006