Wysunięty tłoczek zacisku Lanos 1.5

21 Wrz 2010, 15:05

Witam mam problem.
Hamulec w moim Lanosie po kilku kilometrach jazdy zaczyna piszczeć (przedni, prawa strona).
Ściągnąłem koło i okazało się że klocki są tak zaciśnięte że nie da się kręcić kołem. Myślałem że trzeba odpowietrzyć układ hamulcowy, ale to nic nie dało. W końcu ściągnąłem zacisk i podczas wciskania pedała hamulca tłoczek w zacisku wysunął się i nie da się go wcisnąć z powrotem, tak że nawet nie mogę z powrotem zacisku założyć.
Mam teraz do was pytanie, jak z powrotem wcisnąć tłoczek i co w ogóle może być przyczyną tego typu problemów z hamulcem. Wydaje mi się że to właśnie ten tłoczek może być odpowiedzialny za problemy z hamulcem bo przy hamowaniu się nie cofa. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić?
Arturo
Nowicjusz
 
Posty: 6

21 Wrz 2010, 17:23

Wydaje mi się że to właśnie ten tłoczek może być odpowiedzialny za problemy z hamulcem bo przy hamowaniu się nie cofa. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić?

Masz dwa wyjścia:
1/ Uruchomić obecny zacisk zeby tłoczek chodził
2/ Kupić drugi zacisk/niekoniecznie nowy-moze być uzywany ale sprawny/
Arturo napisał(a):okazało się że klocki są tak zaciśnięte że nie da się kręcić kołem

Normalna rzecz-podejrzewam ze na tłoczku lub zacisku są ślady rdzy i one są przyczyną zablokowania zacisku...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

21 Wrz 2010, 19:03

masz zapieczony zacisk/tłoczek (prawdopodobnie guma pękłą i zardzewiał

jeśli tłoczek jest choć odrobine chropowaty, guma zabezpieczająca jest sparciała albo porwana to najlepiej wymienić go na nowy,

http://www.capri.pl/page/1869
to co nieco naświetli ci sprawę :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

22 Wrz 2010, 12:21

do tego nowe klocki i tarcze,bo swoje pewnie nieźle przyjarałeś :razz:
gwynbleidd
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Rivia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulatory motoryzacyjne
    Kalkulatory dla każdego kierowcy w których sprawdzisz i porównasz rozmiary opon, dobierzesz odpowiedni ich zamiennik, obliczysz ET felgi, dobierzesz rozmiar opony do felgi i felgę do opony, obliczysz średnią ...