Wytłumienie drzwi przednich

Wytłumienie drzwi przednich

11 Paź 2010, 22:11

Witam!

Być może źle szukałem, ale nie znalazłem nic na forum co by rozwiało moje wątpliwości.

Mam kilka pytań odnośnie tematu tłumienia drzwi przednich:

1. Czy bitumiczne maty tłumiące się do tego nadają? Np takie [link wygasł]
Jakie są ich wady? Jak się w ogóle do tego zabrać i czy gra jest warta świeczki (czy efekt będzie słyszalny?). Niektórzy twierdzą że nadają się idealnie, niektórzy mówią że ciężko je dopasować, że w zimie twardnieją i nie dają żadnego efektu, a ponadto są ciężkie (około 4kg/m2), kogo tutaj słuchać?

2. Zamiast mat inni polecają taśmy dekarskie, w sumie podobna budowa, co powiecie odnośnie tej opcji?

3. Filc, pianki i tym podobne rozumiem że się nie nadają ponieważ "ciągną" wodę? Mam rację czy jej nie mam?

Jestem zielony w tym temacie a przydałoby się wytłumić drzwi przednie bo coś tam w środku wpada w rezonans i głośniki czasami idą nieczysto (model JBL GTO 638). Prosiłbym o wyczerpujące odpowiedzi, głównie tych co mieli z tym do czynienia, czego najlepiej użyć i jak się w ogóle za to zabrać. Chętnie poczytam jakąś lekturę na ten temat :)

Aha no jeszcze chcę dodać że profesjonalny serwis nie wchodzi grę -chciałbym to zrobić w miarę tanio, ale znowu nie odwalać fuszery.

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Tomek tls.
Tomek tls
Nowicjusz

Miejscowość: Ligota

Re: Wytłumienie drzwi przednich

12 Paź 2010, 22:32

siema,
powiem szczerze, ze nie jestem przekonany do tych mat bitumicznych, jesli chodzi o takie tańsze wytłumienie to zazwyczaj stosujemy tzw. aluband czyli dachoklejke :) póki co wszędzie zdawała egzamin :)

pytasz czy słychać różnicę: tak nawet po stuknięciu w karoserię usłyszysz pusty lub bardziej wytłumiony "stuk"

pozdrawiam
kicajbb
Nowicjusz

Miejscowość: Bielsko-Biała
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo
    W pełni zautomatyzowana jazda w korku, ograniczenie kolizji na skrzyżowaniach oraz redukcja do zera kolizji z udziałem zwierząt – to najnowsze projekty w dziedzinie bezpieczeństwa, nad którymi pracuje Volvo. ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW M6 Gran Coupe, przód
      Chłodnica z tyłu kabiny to dobre rozwiązanie w autach przeprawowych
      Jeep Renegade na obrotnicy w fabryce FCA w Melfi
      Audi S3 Limousine, przód