Xenony HID i zrobienie homologacji do nich.

27 Paź 2015, 19:41

Witam, ostatnio zainwestowałem w świtła HID i jestem z nich zadowolony.
Światła krótkie 4300k
Światła długie 10000k
Model samochodu Seat Ibiza 2 FL z 2002r.
Klosze są oryginalne ,także nie posiadam homologacji na xenon i tu jest problem.
Planuję wygrawerować sobie na kloszu odpowiednie litery ,aby wszystko niby się zgadzało i zainwestować w spryskiwacze uniwersalne.
Pytanie czy taki zabieg przejdzie podczas kontroli policji i z tym pytaniem kieruję się do was czy ktoś już robił taki myk z tutaj obecnych?
Zbędnym komentarzom z góry dziękuję i liczę na fakty.

Pozdrawiam
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

28 Paź 2015, 09:33

staff01 napisał(a):Zbędnym komentarzom z góry dziękuję i liczę na fakty.
Nie wiem czy to będzie zbędny komentarz.
staff01 napisał(a):Planuję wygrawerować sobie na kloszu odpowiednie litery ,aby wszystko niby się zgadzało
:?: :?: :shock: A dlaczego nic nie piszesz o czujniku samopoziomowania świateł .. :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

28 Paź 2015, 10:16

staff01 napisał(a):Pytanie czy taki zabieg przejdzie podczas kontroli policji

A ty myślisz, że policjant z drogówki, który ma do czynienia na codzień z mnóstwem samochodów jest taki głupi jak ty mądry? Myślisz, że policjant nie wie, jak wyglądają światła ksenonowe a jak podróbki? I nie wie, czy w twoim aucie były fabrycznie montowane ksenony?
staff01 napisał(a):Planuję wygrawerować sobie na kloszu odpowiednie litery ,aby wszystko niby się zgadzało

Hmmm, takiej głupoty na forum jeszcze nikt nie wymyślił...Zwrócę ci uwagę, że napisy na kloszach to nie grawer....Ciekawi mnie, jak to zrobisz...
Migi60 napisał(a):A dlaczego nic nie piszesz o czujniku samopoziomowania świateł ..

Migi60 - a co mu da to samopoziomowanie, jak on ma HID-y... :) Tego świała w życiu nie wyreguluje. I będzie dalej tak jak teraz jeździł na pseudo ksenonach i oślepiał. A już jest jesień i idzie zima, na drogach będzie coraz częściej mokro, a nie muszę pisać jak się jedzie po ciemku jak jest mokra droga i z naprzeciwka jedzie pseudo kierowca z pseudo ksenonami...
Ale to wszystko nic w porównaniu jak dojdzie do kolizji/wypadku. Jak ktoś powie, że przyczyną kolizji/wypadku było to, że ten z naprzeciwka oślepił...
Jednak podejrzewam, że nasz kolega dalej będzie jeździł z tymi pseudo ksenonami, a nasze wypowiedzi potraktue jako
staff01 napisał(a):Zbędnym komentarzom z góry dziękuję i liczę na fakty.

Jeszcze jedno pytanie do autora
staff01 napisał(a):ostatnio zainwestowałem w świtła HID i jestem z nich zadowolony.

A dlaczego nie byłeś zadowolony ze zwykłych świateł?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Paź 2015, 18:19

Mam powazniejszą wadę wzroku ,dlatego zmieniłem żarówki, ponieważ wcześniej mój wzrok duzo szybciej się męczył jeżdżąc nocą.
Drugą opcją jest naklejka informująca o posiadaniu homologacji naklejana od środka klosza i od niej chyba zacznę. Są ludzie na zlotach którzy używają takiego myku, ale w internecie nie spotkałem się z nim.
Samopoziomowanie jest zbedne bo to i tak nic nie daje ,a gliniarz tego nie sprawdzi tak czy siak.
Oryginalnie ksenon nie występował w tym modelu ,ale zawsze można dokupić klosze z taką homologacja i wszystko będzie jak najbardziej zgodne z prawem ,ale na to trzeba mieć € i brak innych wydatków.
Lampy mam dobrze ustawione ,także nikogo nie raże, a na krótkich nie mam 12000k

Pozdrawiam
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza

29 Paź 2015, 10:56

staff01 napisał(a):Mam powazniejszą wadę wzroku ,dlatego zmieniłem żarówki, ponieważ wcześniej mój wzrok duzo szybciej się męczył jeżdżąc nocą.

Powinieneś więc mieć odpowiednie okulary, leczyć się lub nie wsiadać za kierownicę. Przepraszam, jeżeli to brzydko zabrzmiało,
staff01 napisał(a):Drugą opcją jest naklejka informująca o posiadaniu homologacji naklejana od środka klosza i od niej chyba zacznę.

żdne naklejki ci w niczym nie pomogą. Reflektory ksenonowe mają swoje oznaczenia na zewnątrz lampy i bez tych oznaczeń żadne naklejki na nic się nie zdadzą.
staff01 napisał(a):Oryginalnie ksenon nie występował w tym modelu ,ale zawsze można dokupić klosze z taką homologacja i wszystko będzie jak najbardziej zgodne z prawem ,ale na to trzeba mieć € i brak innych wydatków.

Skoro ten model nie miał oryginalnie ksenonów, to kloszy z lamp ksenonowych też nie dokupisz.
staff01 napisał(a):Lampy mam dobrze ustawione ,także nikogo nie raże, a na krótkich nie mam 12000k

Zrozum jedno - HID-ów nie da się prawidłowo ustawić. Nie ma takiej opcji. A 12000K nie ma wpływu czy to są krótkie czy długie. Możesz mieć na krótkich zarówno 12000K jak i 6000K czy nawet 350000K - i tak będziesz oslepiał.
Pytanie tylko - czy twoja wada wzroku musi być powodem oślepiania innych, a co za tym idzie przyczyną ewentualnej kolizji/wypadku i czy twoja wada wzroku musi być powodem, żeby inni też cierpieli? Zastanów się nad tym.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Paź 2015, 18:54

No niestety dowiedziałem się tego co pisali inni na poprzednich forach i widziałem na filmikach. Byli również zwolennicy hidów i widuję na codzień osoby z takim sprzętem (niektórzy jeżdżą na światłach mijania 12000k i to już z daleka bije po oczach nawet w dzień). Ja mam zwykłe światło białe, przypomnę 4300k na krótkich i 10000k na długich. Nie spotkałem się jeszcze z tym ,aby ktoś w jakikolwiek sposób zwrócił mi uwagę ,także będę kontynuował jazdę na tych światłach.
W dzień są niewidoczne ,a wieczorem/nocą taka barwa jest do zniesienia i jest może nawet przyjemniejsza niż zwykła żółć w reflektorze ,która razi tak samo ,a być może nawet mocniej. Dodaję zdjęcie ,aby można było zobaczyć jakiej barwy jest moje światło(postojówki już są pod kolor :ok: ).
Zdjęcie
staff01
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Ibiza
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
    Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...
    Warsaw Oldtimer Show 2018 / relacja
    Klasycznie piękne oldtimery i youngtimery można było obejrzeć w majowy drugi weekend na V Targach Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Warsaw Show 2018 które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To największe ...

30 Paź 2015, 10:20

Jeszcze raz napisze - to, ile "k" ma żarówka, czyli jaką ma barwę, nie ma wpływu na oślepianie. Żarówki halogenowe też mają biała barwę światła. Wystarczy tylko przy zakupie zwrócić uwagę na to, ile ma tych "k". I wcale nie trzeba kupować pseudo ksenonów, żeby mieć takie białe świało.
staff01 napisał(a): Nie spotkałem się jeszcze z tym ,aby ktoś w jakikolwiek sposób zwrócił mi uwagę ,także będę kontynuował jazdę na tych światłach.

No cóż - twoje auto, twój wybór. Ja w imieniu innych kierowców mogę ci tylko życzyć, żeby policja jak najszybciej wyeliminowało twoje auto z tymi pseudo światłami z ruchu. Sory, ale tu chodzi o bezpieczeństwo.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000