Xsara Picasso-samochód ciężarowy i rejestracja jako osobowy

11 Sie 2012, 20:36

Kupiłem Xsarę Picasso, po kupnie zauważyłem że w dowodzie jest wpisane " samochód ciężarowy.
Auto nie ma ani krat , ani nie brakuje pasów, więc jest jak osobówka. I co teraz mam zrobić aby zarejestrować jako osobówkę ? Skąd wziąć papiery o demontażu krat i montażu pasów ?
Czy to prawda że OC takich samochodów jest droższe ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
lucjanmal
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001

12 Sie 2012, 10:10

lucjanmal napisał(a):Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pisałem na ten temat juz parę razy...Kłania się opcja-szukaj....Powodzonka... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Sie 2012, 11:01

Przeczesuje twoje odpowiedzi, i dalej nie do końca rozumiem, naczytałem się jeszcze o jakiś akcyzach i teraz strach narasta :(
Proszę o odpowiedzi na pierwszy post
lucjanmal
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Sie 2012, 18:59

lucjanmal napisał(a):Auto nie ma ani krat , ani nie brakuje pasów, więc jest jak osobówka.

Oczywiście ze tak...
lucjanmal napisał(a): I co teraz mam zrobić aby zarejestrować jako osobówkę ? Skąd wziąć papiery o demontażu krat i montażu pasów ?

Musisz miec f-rę z warsztatu który ma w działalności nr.PK 5420/jak dobrze pamiętam... :? /na demontaz kraty oraz montaz pasów bezp./ile miejsc siedzacych jest wpisanych w DR... :?: /
Jedziesz na SKP zrobić przegląd na tzw.zmiany konstrukcyjne/ portfel lzejszy o 180.-/...
Z przeglądu dostniesz zaświadczenie o tych szumnych zmianach i z dokumentami wizyta w WK....
Ps.To ze samochód nie ma kraty to nie ma znaczenia....F-ra musi być... :!: :!: Ząda jej WK.... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Zagato Roadster 2012
    BMW Zagato Roadster to eleganckie wcielenie BMW Zagato Coupé, Koncept jest niezwykle trójwymiarowy, szeroki i odznacza się masywnie wyprofilowanym przodem. Przednia sekcja została dynamicznie pochylona i osadzona ...
    Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni
    Kalendarzowa jesień jest już z Nami od jakiegoś czasu. Ta pora roku charakteryzuje się największą liczbą dni deszczowych ze wszystkich okresów w roku. Kierowcy w tym czasie powinni zwracać szczególną uwagę na ...