Yaris czy Corsa

25 Mar 2010, 19:10

Witam,

Szukam autka do mniej więcej 15 tysięcy. Przeglądnąłem sporo postów z forum, wytypowałem 2 powyższe samochody. Auto ma być przede wszystkim ekonomiczne i tanie w eksploatacji, mało awaryjne. Dojazdy do pracy jakieś 3-4 km, raz na tydzień, dwa tygodnie dłuższa trasa jakieś 170 km. Może jakiś inny samochodzik będzie bardziej stosowny do takich potrzeb ?
PiotrekF
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: krk

25 Mar 2010, 20:41

Ja poszukałbym corolli za tą cenę jeśli ma być wygodnie i ekonomicznie.
mojsamochod
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Rymanów Zdrój/Kraków

25 Mar 2010, 21:05

Jeśli chodzi o moje zdanie to poleciłbym Ci Golfa III albo IV
Magnum
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Katowice

25 Mar 2010, 21:06

Mi się wydaje, ze bardziej by Polo pasował do tych wymagań albo Ibiza
g2marcin
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Kia Sportage II
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

25 Mar 2010, 21:12

Awaryjność podobna, spalanie ma niższe Yaris natomiast komfort jest o wiele wyższy w Corsie. Mi bardziej odpowiada też stylistyka Corsy i ją bym wybrał na Twoim miejscu. Tylko mała rada: za nic nie kupuj Corsy z silnikiem 1,0. To po prostu nie jedzie, duzo pali i ma marną kulturę pracy. 1,2 jest o niebo lepszy a pali tyle samo.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

25 Mar 2010, 22:38

ja brałbym yarisa bo znacznie bardziej niezawodny ale warunek - nie może być to auto użytkowane przez przedstawiciela handlowego (a takich sporo) bo będzie zajechane. Szukaj yarisa od prywatnego użytkownika takie małe autka często jeżdżą jako drugi samochód w rodzinie którym jeździ np żona i nie mają wielkiego przebiegu. Powodzenia :grin:
Fuckir
fuckir
Początkujący
 
Posty: 91
Miejscowość: Bydgoszcz

25 Mar 2010, 22:40

Ten raz w tygodniu/raz na dwa 170km w trasie to głównie po jednopasmówkach, czy wielopasmową będziesz śmigał?
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

25 Mar 2010, 23:50

robiac te 500km miesiecznie to kup cokolwiek.

[ Dodano: Czw Mar 25, 2010 23:50 ]
ACSznycel napisał(a):Ten raz w tygodniu/raz na dwa 170km w trasie to głównie po jednopasmówkach, czy wielopasmową będziesz śmigał?
jakie to ma znaczenie?
Colicab
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: spod auta

26 Mar 2010, 00:06

jakie to ma znaczenie?

Hmmm... no może chodzi o to, że na jednopasmówkach trzeba bawić się w wyprzedzanie i wtedy miło jak pod nogą jest więcej jak 100 koników :mrgreen:
Z drugiej strony dwupasmówka i mały silnik jest strasznie irytujący. Bo jedziesz prawym pasem, chcesz szybciej a nie możesz, a lewym ciągle Cię wyprzedzają :lol:

Rozsądek podpowiada Toyotę Yaris. Lepsza pod względem jakościowym, ale osobiście nigdy w zyciu bym Yaris nie kupił. Tak strasznie odrzuca mnie wizerunek tego auta, ten cyfrowy prędkościomierz, ta konsola środkowa rodem z placu zabaw dla dzieci, że wybrałbym bez wahania Corsę, a jeszcze lepiej - Ibizę II FL. :cool:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

26 Mar 2010, 07:17

Dishman napisał(a):Rozsądek podpowiada Toyotę Yaris. Lepsza pod względem jakościowym, ale osobiście nigdy w zyciu bym Yaris nie kupił. Tak strasznie odrzuca mnie wizerunek tego auta, ten cyfrowy prędkościomierz, ta konsola środkowa rodem z placu zabaw dla dzieci, że wybrałbym bez wahania Corsę, a jeszcze lepiej - Ibizę II FL. :cool:
_________________


Bardzo trafna teoria.Zgadzam się z tym w pełni.
A jedynie dodając do tego słówko,to myślę że Corsa jest mniej damska i bardziej tradycyjna jeśli chodzi o wygląd. :wink:
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2010, 10:57

Colicab napisał(a):[ Dodano: Czw Mar 25, 2010 23:50 ]
ACSznycel napisał(a):Ten raz w tygodniu/raz na dwa 170km w trasie to głównie po jednopasmówkach, czy wielopasmową będziesz śmigał?
jakie to ma znaczenie?


Ano takie, że jeśli ma przez 170km walczyć z TIRami, skorodowanymi poldkami prowadzonymi przez seniorów jadących 70km/h do znajomych w miasteczku obok itp, to niech odpuści sobie Corsę i Yarisa, bo żeby podróż przebiegała w miarę bezstresowo 80-90koni to rozsądne minimum, a tyle przeciętna Corsa/Yaris nie mają. Lepiej w takim wypadku wziąć Corollę albo Astrę albo coś jeszcze innego co będzie miało około tych 90 koni... No i jeszcze wyciszenie, wygoda itp, Corsa i Yaris to auta bardzo dobre do miasta na krótkie trasy i parkowanie w ciasnych miejscach, a nie na trasę
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka