Yaris z 2000r czy Corsa C z 2003r?

28 Mar 2010, 14:46

Witam

Mam przeznaczone max. 13 000zł na kupienie używanego samochodu. Jeżdzę 20KM dziennie, zależy mi na małej awaryjności i ekonomiczności samochodu, osiągi są dla mnie drugorzędne.

Obecnie mam dylemat, czy lepiej zainwestować w starszy model lepszej marki (yaris z 2000r) czy też w nowszy model, ale gorszej marki (corsa z 2003r)

Poniżej linki do obydwu samochodów, proszę o wasze opinie


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdrawiam
Gabikk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice

28 Mar 2010, 16:05

Z tych 2 tylko Yaris i nie z powodu marki czy innych pierdół tylko silnika. Motor 1,0 w Corsie to tragedia.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

28 Mar 2010, 16:14

A co z wersją 1.2? Też mieści się w moim przedziale cenowym. Co do 1.0 to faktycznie przeczytałem sporo niepochlebnych opinii, ale od 1.2 to już podobno jest całkiem nieźle

Pozdrawiam
Gabikk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice

28 Mar 2010, 18:26

Jeżeli auta są w takim samym stanie technicznym i są tak samo zużyte, to ja wybieram młodsze auto.
Nie przywiązuj się tak strasznie do marek. Jak kupujesz 10-latka to patrz na jego stan ogólny, a nie na znaczek na masce.

Generalnie jednak Toyota jest lepszym samochodem.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Hilux w służbie GOPR
    Toyota Hilux pojawia się wszędzie tam, gdzie wymaga się wytrzymałości, niezawodności i uniwersalności w najtrudniejszych warunkach. Dlatego kilka lat temu do grona użytkowników Hiluxa dołączyło Górskie Ochotnicze ...
    Nowa Mazda6, debiut kolejnej wersji tego modelu
    Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Moskwie debiutuje kolejna wersja modelu Mazda6. To drugi przedstawiciel (po CX-5) nowej generacji samochodów Mazda, wykorzystujący pełen zakres TECHNOLOGII SKYACTIV oraz ...