Z innej beczki... rower

24 Paź 2008, 20:09

Witam,
wiem, że w zasadzie piszę to w nieodpowiedniej grupie dyskusyjnej, ale na forum rowerowym nikt nie potrafił mi doradzić.
Otóż mam problem z zerwanym gwintem przy układzie korbowym w rowerze i poszukuję bardzo sztywnego/wytrzymałego na naprężenia kleju, który połączy dwa element karbon-tytan oraz element karbon-tytan z aluminium?
Myślałem o tym kleju
[link do oferty na Allegro wygasł]
lub też byłbym wdzięczy za doradzenie mi innej substancji. Niestety spawanie z wiadomych przyczyn odpada.
pozdrawiam,
Artur
post
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 24 Paź 2008, 20:12

    musisz poszukać kleju z asortymentu firmy LOCTITE.
    autolucas
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 134
    Miejscowość: Płock

    24 Paź 2008, 20:13

    a napisz mi jeszcze gdzie się zerwał ten gwint.
    autolucas
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 134
    Miejscowość: Płock

    24 Paź 2008, 20:29

    ciężko to wyjaśnić to jest element nakręcany do roweru (przy otworze na suport) i on odpowiada za stabilne ułożenie suportu. W momencie zerwania cały korbowód stał się niestabilny i przy wywieraniu nacisku (korbowód) nie utrzymywał jednej pozycji tylko odchodził od pionu. Po rozkręceniu okazało się, że element ten (który sprawił, że zerwał się gwint w środku) nie był odpowiednio mocno dokręcony i zerwało się ok 1 cm gwintu zostały tam może ze 3-4 ząbki. Próbowałem skleić poxipolem na szybko niestety to połączenie wytrzymało zaledwie 2 mocniejsze wyjazdy i już jest lekki luz, więc przestałem jeździć. Ponadto do tego elementu przymocowuje się przednią przerzutkę, ale ona nie wywiera tutaj znaczących przeciążeń.

    Rozumiem, że ten klej, do którego dałem link się nie nadaje?

    pozdrawiam,
    Artur
    post
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    24 Paź 2008, 20:44

    ja myślałem że to chodzi o samochód ROVER i podałem ci nazwe tego kleju.gdyż napisałeś że to chodzi o układ korbowy(parę rzeczy mi się nie zgadzało co do materiałów z których wykonano te elementy) :) w sprawie roweru to nie wiem czy ci pomogę.jeżeli nie ma tam za dużych obciążeń to spróbuj z tym klejem co mi podałeś nazwę.pzdr
    autolucas
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 134
    Miejscowość: Płock