Z WIERZCHU IGŁA W SRODKU SZROT...

10 Maj 2012, 19:45

Witam kupiłem 2 mc temu pajero 1 - 1991r klima drewno, wspomaganie ogolnie kozak, super pali jezdzi... daledm 15tys z oplatami i ubezpieczeniem... niestety... musze z nim wycjechac... dlaczego? poniewaz:

spalanie 70zl na 100km / gaz...
silnik przy 3tys km przejechaniu wyjada olej do ostanniej kropelki
ucieka bezyna - zalalem na full za 400zl przejechalem z 5tys km na gazie a przez ten czas bezyny nima...
przy pelnym skrecie kierownicy i dodaniu gazu slychac trzeszczenie i tarcie w kolach,
kierownica ma troszke luzuu
przy napedzie 4x4 ciezko wykonue sie manerwy parkingowe...
chuczy tylne lozysko

narazie znalazlem tyle usterek znalazlem :) mam kupca na samochod za 10tys czy warto stracic 5tke i spac spokojnie czy za te 5 naprawie usterki??

z mechaniki to znam sie tylko tyle ze umiem wymienic klocki i zarowki - z zawodu kucharz :P
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

10 Maj 2012, 20:01

RomualdPLN napisał(a):z mechaniki to znam sie tylko tyle ze umiem wymienic klocki i zarowk

widać :mrgreen:
przy napędzie musi być ciężej nie ma centralnego dyfra, zresztą gratulacje jak jeździsz po asfalcie z napędami to zaraz coś je...e :mrgreen:
z silnikiem jęczysz już ponad 2 miesiące zamiast sprawdzić co mu dolega :mrgreen:
przy max skręcie pewnie ociera bo opony duże :wink:
sprawdzić wyciek benzyny to takie strasznie trudne??
jak na 21 letnie auto całkiem niewiele tych usterek :mrgreen: zawłaszcza że tak na prawde to tylko 1 problematyczna ale to wielka niewiadoma bo ci się nie chce zdiagnozować co "zjada olej"
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Maj 2012, 20:11

silnik juz zdiagnozowałem cos tam jest spekane (chyba pierscienie) i nie ma kompresji takiej jak powinien miec
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

10 Maj 2012, 20:12

za naprawe silnika (remont) krzynkeli 7k zł
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

10 Maj 2012, 20:24

za naprawe silnika (remont) krzynkęli 7k zł

spytaj u innych i na jakich częściach ,
a jak dobrze kucharzysz to odpracujesz na paru weselach, nie :roll:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

10 Maj 2012, 20:41

nie no ja to odrobie w miesiac chodzi oto czy lepiej stracic 5tke i szukac czegos innego czy dolozyc i bedzie ok (no i czy bedzie bo to tez nie ejst pewne) robilem w punto remont to juz to nie bylo to...
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

10 Maj 2012, 20:56

Coś kiedyś pisałeś, że jeździłeś Matizem czy innym Tico. Myślę, że powinieneś sprzedać Miśka i kupić za te 10 tysiaków pare Matizow. Przynajmniej spalanie będzie mniejsze i nie będzie problemów z napędem 4x4. :mrgreen:
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2656
Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

11 Maj 2012, 07:09

jeśli to wina pierścieni to remont dołu nie powinien być aż tak drogi :mrgreen: 7 koła to za dobry remont diesla a nie samego dołu w Vce,
poszukaj jakiegoś dobrego mechanika który robi ze staszymi autami, zna się na rzeczy wydasz 3 tysie będzie na remont albo poszukaj silnika, jaki widzisz problem? za 3000-4000 kołą masz silnikół do wyboru do koloru z gwarancją
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Maj 2012, 09:03

Docencie - sorry wg mnie niepedagogicznie :?
z półśrodkami ostrożnie trzeba :roll:
za sposób leczenia i efekty - odpowiada doktór, tak :? - - tutaj za naprawę
kumaty /wykwalifikowany/ mechanik :wink:
żeby potem nie było ; powiedzieli, że wystarczy, zrobili mi, zapłaciłem jak za zboże i ...
dalej du.. :evil:

ale na jakiego mechanika trafi :?: to chyba takie prawdopodobieństwo ;
na jakiego kucharza - my trafimy w knajpie :cry:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

11 Maj 2012, 16:27

Powiem Ci tak, istnieje coś takiego jak ludzie warci polecenia, wystarczy porozmawiać z niektórymi osobami i będziesz wiedział, ten robi tak ten siak ten tanio ale dupiato ten drogo ale zajebiście a ten średnio na jeża :mrgreen:
pedagogicznie to powiem jedno jak się znajdzie dobrego mechanika to się nie lata po innych tylko jedzie do jednego bo jak 5 leczy to nic z tego nie bedzie :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Maj 2012, 21:52

No to wlasnie mam mechnika kosi jak za zborze ale jeszcze nigdy nie bylem u niego z reklamacja... za remont pajera krzyknal 7tysi
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)