Zablokowane Radio SAFE 2

Zablokowane Radio SAFE 2

30 Kwi 2014, 14:06

Witam,

Nie zauważyłem podobnego tematu, dlatego pozwoliłem sobie utworzyć własny. A oto mój problem

Ostatnio oddałem auto do mechanika, na wymianę rozrządu i takie drobne szlify w aucie. Przy spawaniu tłumika wyłączył akumulator co spowodowało reset radia (oryginalne Audi). Nie miałem spisanego niestety kodu radia, a po podłączeniu (nie wiem czy próbował coś na ślepo wpisywać czy po prostu tak się stało) wyskoczył komunikat SAFE 2 (nie idzie wklepać kodu, jakiś znalazłem na kluczykach zapasowych z plikiem innych kodów, podejrzewam że to ten od radia). Wiem, żeby móc wpisać kod trzeba zamienić SAFE 2 na zwykłe SAFE, jednak nie wiem jak to zrobić. Śledząc inne fora wyczytałem że radio musi być włączone na włączonym zapłonie przez godzinę. Dlatego wybrałem się w godzinną podróż autkiem. Niestety nic to nie dało. Miał może ktoś podobny problem?

Może razem uda nam się coś z tym zrobić, czekam na wasze opinie i sugestie. Dzięki :)
sirszymen
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu
    Rok 2011 był dla polskich bieżnikowni bardzo dobry. Wszystkie zakłady bieżnikujące opony odczuły zwiększony popyt na opony bieżnikowane zwłaszcza w drugiej połowie roku. Tendencja wzrostowa widoczna też była w pierwszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Maserati Levante S, alufelgi
      Toyota RAV4 Hybrid, tylne lampy LED
      Nissan DeltaWing
      Reverse Racer - Monster Truck, podczas jazdy