Zahamują nieuczciwych handlarzy samochodów

Zahamują nieuczciwych handlarzy samochodów

23 Cze 2016, 11:22

Rynek samochodów używanych w Polsce, zdominowany jest przez nieuczciwych handlarzy. Fundacja Autotesto, chce to zmienić, dzięki pomocy internautów - właśnie ruszyła zbiórka crowdfundingowa na organizację Tygodnia Samochodu Używanego.

Szacuje się, że w Polsce nawet 90% kupujących używany samochód, pada ofiarą oszustwa. Cofnięty licznik, ukryta wypadkowa przeszłość pojazdu czy zatajone problemy techniczne, to najczęstsze z nich. Działacze Fundacji Autotesto, chcą zmienić te proporcje, organizując w ostatnim tygodniu lipca ogólnopolski Tydzień Samochodu Używanego. Wsparcie finansowe, zdobędą dzięki portalowi zrzutka.pl.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Tydzień Samochodu Używanego, to cykl wydarzeń organizowanych w Warszawie, Wrocławiu i Legnicy oraz przez Internet. Najważniejszym z nich, będzie premiera dwóch bezpłatnych poradników, przygotowanych przez ekspertów prawa motoryzacyjnego, w którym znajdą się informacje dla kupujących i wzory bezpiecznych umów. To pierwsze w Polsce, kompletne źródła wiedzy dla kupujących i ofiar oszustw.

"Znalezienie informacji o tym jak ustrzec się przed oszustwem i jak dochodzić swoich praw, jest skomplikowane i czasochłonne. Kupujący muszą przeszukiwać portale oraz fora, porównywać niesprawdzone informacje i liczyć na to, że uda im się zabezpieczyć na własną rękę. Właśnie dlatego chcemy stworzyć godne zaufania poradniki, dzięki którym można będzie się czuć pewnie przy zakupie samochodu i dochodzić swych praw w przypadku oszustwa" mówi Krzysztof Rutkowski, prezes Fundacji Autotesto.

Poradniki będą dostępne dla każdego, ponadto wolontariusze rozdawać je będą na największych giełdach samochodowych w Polsce. Fundacja zorganizuje także bezpłatne konsultacje oraz warsztaty prawne, prowadzone przez Internet. W czasie Tygodnia Samochodu Używanego, rozpocznie się też zbieranie podpisów pod petycją w sprawie zmiany prawa w zakresie "cofania liczników" – dziś, nie jest to przestępstwem. Organizację akcji, już teraz można wesprzeć na stronie zbiórki w portalu zrzutka.pl pod adresem zrzutka.pl/z/tsu

"W Polsce, oszustwa przy sprzedaży samochodu to codzienność. Wiemy, że nie zmienimy tego w tydzień, ale dzięki waszemu wsparciu, możemy wspólnie zapobiec tysiącom oszustw i sprawić, że zacznie się o nich głośno mówić" mówi Rutkowski.

W akcję zaangażowali się także Emil Rau - Łowca Fotoradarów, znany z walki z bezprawnymi kontrolami fotoradarowymi oraz popularny Youtuber Kickster.

TSU Patronatem medialnym objęli: portal brd24.pl, Forum Samochodowe, TuningBaza, Tygodnik Miasto i Ludzie, Moto Soul, What About Cars, Moto-Biznes. W akcję włączyli się także: Stowarzyszenie KIEROWCA.PL, Urząd Miasta Legnicy, Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Dębicy, Miejski Rzecznik Konsumentów w Rudzie Śląskiej, Tor Wyścigowy w Rzeszowie, Kozackie Samochody, Auto-Holik Akademia Auto Świat Lublin, Akademia Auto Salwator.

Wszystkie informacje o zbiórce można znaleźć na stronie zrzutka.pl/z/tsu oraz stronie wydarzenia na facebooku: [link wygasł]
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
  Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti