Zakładanie butli/przegląd instalacji

03 Maj 2015, 22:31

Witam,
ostatnio skończyła mi się ważność butli. Teraz chcę założyć nową i dostałem informację, że zrobią to za około ~250zł za używaną butlę na 10 lat.
Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę i co się wymienia przy takiej wymianie butli na nową ? Co wymieniają, co powinni sprawdzić, ile to będzie kosztowało, czy te 250zł to już za wszystko ? Pytam bo będę to robił pierwszy raz i nie chcę żeby mnie oszukali. Dzięki
pozdrawiam
michalpos
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: nie mam

06 Maj 2015, 09:52

Przy wymianie butli wymienia się tylko butlę. Nic więcej. Chyba, że wielozawór w butli jest uszkodzony, to wymienia się też wielozawór.
JAk mogę podpowiedzieć, to nie zakładaj butli używanej. Lepoiej kupić nową. Używana na 10 lat to taka, która juz ma 10 lat - jak się nie mylę, to nowa butla jest ważna na 10 lat ( jak nie ma symbolu KE ) i potem można ją przedłużyć na kolejne 10 lat. Dowiedz się ile kosztuje nowa butla razem z wymianą. Popytaj u kilku gazowników, bo ceny mogą być różne.
Po wymianie butli musisz dostać na nia papier, który jest potrzebny przy corocznych przeglądach na SKP.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Cze 2015, 10:33

Akurat ja robiłem gaz u fachowców z Auto Gaz Śląsk [reklama] Jest okej, nic mi się nie psuje, jest dobra wydajność, nie ciągnie gazu jakoś super dużo. Do tego na plus jest też fakt, że sieć serwisowa jest w całym kraju, podobnie jak gwarancja też ogólnopolska.
audi80
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: audi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...
    Autobusy specjalne
    Autobusy są stosunkowo rzadko poddawane adaptacjom i wykorzystywane do innych niż tradycyjne zastosowań. Niemniej jednak czasami, szczególnie ze względu na duże wymiary nadwozi oraz wyższy niż w samochodach ciężarowych ...