Zakładanie pokrowca na kierownicę

07 Kwi 2010, 07:10

Panowie mam mały problem z założeniem pokrowca na kierownice.
Kupiłem skórzany od zewnątrz a gumowy od wewnątrz aby się nie ślizgał, i za nic nie moge go założyć... ma średnice 37 a kierownica 38cm. a sprzedający powiedział że musi się założyć. Pomóżcie.!!
Ostatnio edytowany przez miechu, 07 Kwi 2010, 22:55, edytowano w sumie 1 raz
..?
miechu
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Sroków

14 Kwi 2010, 14:41

Powiem szczerze - miejsce takich pokrowców jest na śmietniku... Bez urazy, ale one są badziewiaste. Jeśli chcesz mieć zrobione to dobrze, oddaj kierownicę do obszycia, lub kup pokrowiec skórzany i zaszyj nicią sam, lub kup po prostu skórzaną kierownicę. Innej rady nie widzę.
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

17 Maj 2010, 13:43

Ja takowy kupiłem i sprawdza się rewelacyjnie. Fakt że z założeniem namęczyłem się masakrycznie ale warto było. Efekt wizualnie jak i praktyczny. Kierownica mięciutka i sie nie ślizga.

Zimą przynajmniej łapy nie marzły aż tak strasznie.
była moja mała bestia - Freelander 2002 1.8 petrol
teraz jest Ford S-MAX Titanium
kaskaderr
Początkujący
 
Posty: 171
Miejscowość: Śląskie
Auto: Ford eS-MAks
Silnik: 2.0 145KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

17 Maj 2010, 15:40

Jak nie dasz rady inaczej to możesz ją rociąć, założyć i sklejic/zszyć. Ale lepiej by było bez niszczenia...
Autoamigo
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Warszawa/Ząbki

07 Cze 2010, 21:04

pomysł z rozięciem i sklejeniem wydaje mi się całkowitą pomyłką. Skóra obszyta na gumie rozciąga się i powinna się naciągnąć na kierownicę. trzeba się przy tym namęczyć, ale chodzi o to, żeby się ten pokrowiec na kierownicy nie ślizgał. Z doświadczenia wiem, że pokrowiec o średnicy 37 cm, bez większych problemów powinien się dać naciągnąć na kierownicę o średnicy 38 cm. Ja kupowałem kiedyś taka nakładkę na rozmiarówkę 37-39 cm. Fakt, trochę się namęczyłem, ale dało się ...
Ostatnio edytowany przez mim79, 07 Cze 2010, 23:47, edytowano w sumie 1 raz
mim79
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Głogów

28 Lip 2010, 20:44

W salonie skórzana kierownica kosztuje 400 zł do wyposażenia, więc zrezygnowałem. Kupiłem pokrowiec skórzany za 30 zł. W zestawie nić nie była dobra, więc kupiłem dodatkową dobrą i mocną. Obszyłem 2,5 godziny, a efekt jest po prostu super :)

Pozdrawiam :)
Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
    Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest ...

01 Sie 2010, 16:13

a obszycie skórą kiery u fachowca koszt 100zł a efekt jak nówka...
rafi195
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 284
Miejscowość: małopolska