Zakup auta do 30 tys. LPG/Diesel

Zakup auta do 30 tys. LPG/Diesel

21 Wrz 2016, 22:27

Witam wszystkich.
Jestem na etapie poszukiwań nowego autka które zastąpi mi użytkowanego przez ostatnie 8 lat daewoo lanosa 1.5 16v 101km z instalacją LPG.

Zacznę od tego, że samochód będzie użytkowany głównie na drogach Wrocławia i lokalnych autostradach. Obecnie pokonuje ok 45km dziennie głównie obwodnicą, ale to po zmianie pracy może ulec zmianie. Poza tym minimum 2 razy w miesiącu robię ok 300km autostradą. Rocznie śmigam ok 20000 tys km.

Poszukuję samochodu wygodnego i stosunkowo bezawaryjnego. Chciałbym uniknąć sytuacji by auto po zrobieniu i usunięciu usterek zaraz po zakupie okazało się wieczną skarbonką.

W głowie przewijają mi się modele z segmentu C i segmentu D co może się troszkę kłócić. Boje się jednak, że w podanej kwocie ciężko będzie znaleźć sensowny model segmentu D.

Do wydania 30 tys. W skarbonce dodatkowe 5 tys. na tzw pakiet startowy.

Modele które przykuły moją uwagę to:
-Astra H kombi, ewentualnie J, ale wątpię by budżet pozwolił na coś sensownego
-Megane III kombi (1.6 DCi)
-Chevrolet Cruze (1.6 lub 1.8 Pb)
oraz
-Alfa Romeo 159 (1.8 MPI do LPG lub 1.9 Jtd/2.0 Jtd/2.4 Jtd)
-Ford Mondeo mk 4 (2.0 TDCi lub 2.0 Pb+LPG, ale ford i lpg ponoć się gryzie)
-Citroen C5 III (1.8 Pb+LPG lub 2.0 HDi)
-Mazda 6 II (2.0 Pb+LPG)
-Renault Laguna III (2.0T+LPG)

Wstępnie skreśliłem polecane tu często samochody volvo/saab/lexus z powodu wyglądu i problemu przekonania kobiety

Najbardziej wizualnie odpowiada mi Alfa 159 i Mondeo. Mam jednak obawy czy ich silniki nadadzą się do opisanej przeze mnie eksploatacji.
Czy w takich pieniążkach jest szansa znaleźć coś sensownego?
Zaznaczę jeszcze, że przy zakupie auta z silnikiem benzynowym część z tych 5 tys. zł pójdzie na instalację LPG zostanie więc ok 2 na płyny oleje ew. opony.

Będę wam serdecznie wdzięczny za wszelkie wskazówki co do model aut i silników, które wg was sprawdzą się dla mojej osoby
silme
Obserwowany

Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Daewoo Lanos 1.5 16v

Re: Zakup auta do 30 tys. LPG/Diesel

21 Wrz 2016, 22:50

Ja dzisiaj chyba w 4 tematach odnośnie 30k pisałem, także będę się trochę powtarzał ;)
Mazdy 6 II nie dostaniesz, pod 40k by trzeba mieć na dobry egzemplarz, rocznik 2008. Pozostałe z klasy D też będą kupowane raczej "w bardzo dobrej cenie" - jeśli chodzi o budżet +- 30k, co jednak trochę podnosi ryzyko zakupu, szczególnie przy ofertach sprowadzonych przez handlarzy.
Może też C5 I polift ("II"), żeby się komfortowo przemieszczać, jeśli podejdzie, a i sporo pieniędzy zostanie. I tu można by szukać jakiejś perełki za granicą, i sprowadzić sobie.
Ostatnio w moim rejonie była na sprzedaż C5-tka II wersja Elegance, rocznik 2006, z 80 000 km przebiegu, ze świeżym przeglądem technicznym, 1.8, wychodziła jakoś 20 000 zł ze sprowadzeniem i zarejestrowaniem (jeśli by sobie samemu sprowadzić - w odniesieniu do np. sprowadzenia sobie z Niemiec).
Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
http://www.samochodyzdanii.pl - poradnik.
tomekdk
Zaawansowany

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Mazda 3, 2010 r.
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
    Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ściana z alufelgami
      Fiat Freemont Cross
      Rage-Race 2009
      Volvo S90, kokpit