Zakup auta w niemczech

Zakup auta w niemczech

05 Mar 2016, 01:00

Cześć, planuję zakup auta w Niemczech, mam osobę, która sprawdzi je przed zakupem ale do Was zwracam się z prośbą. Potrzebuję pomocy w ogarnięciu całego procesu, który czeka mnie od zdecydowania się na auto po rejestrację w Polsce. Auto które zamierzamy sprowadzić to BMW 323 2494 cm³, automat w benzynie na papierach z USA, bez blach więc czeka nas laweta (jaki koszt jeżeli ktoś sprowadzał auto z niemiec). Jakie dokumenty będą mi potrzebne, jakie przeróbki dostosowujące do jazdy po polskich drogach bo czytałem, że amerykańce mają inne wymagania (reflektory i kierunki).
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
MichałZ
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 02 2011
Auto: nie mam

Re: Zakup auta w niemczech

05 Mar 2016, 10:32

Bez sensu sprowadzać amerykańską wersję z niemiec, skoro można dostać dobrą europejską tam.
Kolejna sprawa to dolicz sobie akcyzę 18,6% od ceny pojazdu (wg eurotax), a nie na umowie
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 56
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Mar 2016, 11:03

O podatku wiem, nie do końca odpowiedziałeś mi na moje pytanie, pytałem o cały proces a nie o to czy się opłaca czy nie, znalazłem takie auto jakiego szukałem tylko w wersji amerykańskiej, jedyne w dobrym stanie.
PS. skończył się przegląd dlatego też chcę ją sprowadzić na lawecie żeby przegląd zrobić w pl
MichałZ
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 02 2011
Auto: nie mam

05 Mar 2016, 19:29

MichałZ napisał(a):bez blach więc czeka nas laweta (jaki koszt jeżeli ktoś sprowadzał auto z niemiec
każdy ma swoje ceny, ale mniej jak 2.5k raczej nie wezmą, zależy jeszcze gdzie tzn w której części Niemiec jest auto
MichałZ napisał(a):Potrzebuję pomocy w ogarnięciu całego procesu, który czeka mnie od zdecydowania się na auto po rejestrację w Polsce
akcyza, tłumaczenie dokumentów, rejestracja.
MichałZ napisał(a):jakie przeróbki dostosowujące do jazdy po polskich drogach
asymetryczne lampy, pomarańczowe kierunki, światło cofania, jeśli prędkościomierz jest w milach to również wymiana zestawu wskaźników. Jeśli jednak jest wyskalowany w milach i kilometrach to może zostać
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
    Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili