Zakup autka do 5000zł

Zakup autka do 5000zł

12 Sie 2009, 19:17

Witam szanowni forumowicze, być może temat ten był już podejmowany, ale chciałbym przybliżyć jeszcze nieco ten problem. Otóż chciałbym zakupić autko w cenie 4000-5000zł, dzienna ilość kilometrów to około 50km - dojazd do pracy, czasami 70-80km dwa razy w tygodniu. Ze względu na dosyć dużą dzienną liczbę kilometrów i mały zapas gotówki chciałbym autko w miarę małoawaryjne, proste w naprawie, łatwa dostępność części,
dobry układ elektryczny, w miarę dobra blacha - bo auto nie będzie garażowane.
Po rozmowie z mechanikiem i innymi ludźmi radzono mi, aby kupić skodę favoritt 91 rocznik, gdyż wydam tylko 1500-2000 zł, a otrzymam auto proste w naprawie i małoawaryjne.
Jednak chciałbym coś innego i z rocznika 96-97, co powiecie na daewoo matiz, lanos, bo golf i opel były już poruszane w tematach. Czy ford fiesta byłby ok?
I co powiecie, czy diesel byłby bardziej wskazany? Nie chciałbym instalacji gazowej, a autko miałoby pojemność maksymalnie 1300.
Proszę o pomoc, bo naprawdę nie wiem, co mam kupić, gdyż każdy mówi mi co innego. :neutral: :wink:
marcint
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Sie 2009, 18:53
Miejscowość: Świdnica

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
  Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti