Zakup pierwszego samochodu

01 Maj 2011, 15:00

Witam

Zastanawiam się na zakupem auta do 7000zł, po długich poszukiwaniach postawiłam na Renault pomimo wszelkich negatywnych opinii.

Proszę o ocenę co lepiej wybrać:

Megane
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

czy Clio
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Na co zwrócić szczególną uwagę?
Ostatnio edytowany przez martita89 02 Maj 2011, 14:45, edytowano w sumie 2 razy
martita89
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Katowice

01 Maj 2011, 17:53

Widac, ze te Meganki krajowe sa, brak klimy, sterowania radiem w kierownicy czy halogenow. Co z drugiej zwieksza szanse, ze nie sa skladane z dwoch innych. Obie niezle wygladaja na tych zdjeciach. A na co zwaracac uwage? Skoro jezdzily w Polsce warto by sprawdzic na stacji zawieszenie. Poza tym zajrzec po samochod - czy nie ma rdzy, obejrzec okolice tylnych nadkoli. Jezeli sprzedajacy pisze o tym ze nowy rozrzad etc - niech pokaze faktury i rachunki za uslugi.
budzimir
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Lodz

01 Maj 2011, 17:58

Clio II po liftingu było by lepsze niż megane choć by dla tego, że nie ma problemów z rdzą i jest troche bardziej dopracowanym autem ale z tych co wymieniłeś to lepsza będzie jednak megane choć by dla tego że młodsze
Grigorij
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Wrocław

02 Maj 2011, 14:03

A może ktoś coś powiedzieć o Alfie Romeo 146?
Szczególnie interesuje mnie awaryjność tego auta.

Znalazłam taką ofertę [link do oferty na Allegro wygasł]
Warto jechać oglądać?
martita89
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Katowice

02 Maj 2011, 14:11

Dobrze wyglada na zewnatrz i wewnatrz, kierownica i itp, nie sa wytarte.

Z awaryjnoscia to srednio, ale duzo czesci dzieli z Fiatem wiec sa tanie. Wahacze jakies lepsze sa drogie.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

02 Maj 2011, 14:40

Znalazłam jeszcze dwa autka w przystępnej cenie i chyba bardziej solidniejsze :wink:

Toyota Corolla [link do oferty na Allegro wygasł]

Mitsubishi Carisma [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co o tym można powiedzieć, godne uwagi?
martita89
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Katowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

02 Maj 2011, 15:45

Widzę,że kolezanka nie boi się...egzotyki... :neutral:
Pomimo atakcyjności powyższych Alf itp,jak pragmatyk i praktyk,proponuję Tobie rozerzeć się w cenie do 7k za Nissanem Almerą,Punto II lub jakąś Ibizą.
Pozdro :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Maj 2011, 15:55

bierz toyotę, zobaczysz jakie to fajne uczucie omijac mechaników i nie martwić się że zaraz coś się ro.pier.doli. Pierwszy samochód ma byc najmniej awaryjny i jakąś jeździć, nie patrz na wygląd. Jeszcze przyjdzie czas na superanskie auta
tedzikooo
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Wyszków

02 Maj 2011, 19:30

tedzikooo napisał(a):bierz toyotę, zobaczysz jakie to fajne uczucie omijac mechaników i nie martwić się że zaraz coś się ro.pier.doli. Pierwszy samochód ma byc najmniej awaryjny i jakąś jeździć, nie patrz na wygląd. Jeszcze przyjdzie czas na superanskie auta


To niech będzie Toyota, mam dwie oferty:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tylko tutaj ten przebieg chyba za mały...

[link do oferty na Allegro wygasł]

Na co tutaj patrzeć przy zakupie?
martita89
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Katowice