Zakup samochodu i użytkowanie na OC byłego właściciela

Zakup samochodu i użytkowanie na OC byłego właściciela

02 Lut 2016, 14:59

Witam,w maju kupiłem samochód,a że OC było ważne jeszcze rok to zostałem poinformowany że mogę jeździć spokojnie. Tak zrobiłem,mija pare miesięcy i przychodzi mi pismo że po przeliczeniu składek mam do zapłaty 1100zł. Dzwonie do towarzytswa pytam sie i dostaje informacje że musze to zapłacić. Pyytanie do Was,czy serio musze? dostałem list normalnie,nie jakiś polecony,termin płatności to 10dni,a ja tyle nie mam. Co moge zrobić w takiej sytuacji
    xgonzox
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 2007
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Renault Clio
    Silnik: 1.2 16V
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

Re: Zakup samochodu i użytkowanie na OC byłego właściciela

02 Lut 2016, 17:58

Niestety musisz zapłacić jeśli po zakupie nie skontaktowałeś się z ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się czy będzie wykonywał rekalkulację :( Dla tego ubezpieczyciela jesteś widocznie kierowcą o podwyższonym ryzyku dlatego wykonał rekalkulację do której miał prawo. Jeśli to ubezpieczenie jeszcze trwa pozostaje przekonać się czy w tym momencie bardziej opłaca się zapłacić wymaganą przez ubezpieczyciela kwotę w całości i korzystać z tego OC do końca, czy wypowiedzieć je jak najszybciej, wykupić nowe tańsze OC na siebie i zapłacić jedynie wymaganą składkę za wykorzystane dni od zakupu do wypowiedzenia.
    Zachęcam do skorzystania z naszej porównywarki i przeliczenia składek, (gdybyś liczył to wyślij do nas link do wyników kalkulacji w prywatnej wiadomości i sprawdzimy, czy możemy dać dodatkową zniżkę). Jeśli okaże się, że wykupienie nowego OC wyjdzie tanio wtedy wypowiadasz stare OC i opłacasz wymaganą przez ubezpieczyciela kwotę jedynie w części. W innym wypadku jeśli zdecydujesz się korzystać z tego OC do końca będziesz musiał zapłacić pełną kwotę.

Pozdrawiam,
    Łukasz
    Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
    mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Auto: Volvo S40

02 Lut 2016, 18:57

Dziekuje za odpowiedz. A czy opłaca sie wymawiac to jak mam ubezpieczenie do kwietania a chciałem przed tym okresem zmienić samochód? nie bardzo więc to zapłace i tyle.No cóż,połowa wartości samochodu:(
    xgonzox
    Nowicjusz

02 Lut 2016, 19:00

Najprawdopodobniej się to nie opłaci :(
    Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

02 Lut 2016, 20:39

No to wrzucam pół wypłaty w to badziewie,no coż mam tylko nadzieje, że jak to zapłace to już będę miał jakieś zniżki na OC
    xgonzox
    Nowicjusz

02 Lut 2016, 21:18

Zniżki naliczają się po pełnych 12 miesiącach posiadania ubezpieczenia, czyli u Ciebie jeśli nie miałeś wcześniej ubezpieczenia będą liczone od dnia zakupu pojazdu :)
    Image

mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• Re: Zakup samochodu i użytkowanie na OC byłego właściciela

02 Lut 2016, 21:45

Czyli braknie mi 1 miesiąca,super:D
    xgonzox
    Nowicjusz

02 Lut 2016, 23:36

Nie bój nic :) To wcale nie znaczy, że nie znajdziesz taniego OC :)
    Image

mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili