Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

26 Lut 2017, 14:04

Tak, ceny w tych linkach to ceny po zwrocie podatku.

Wszystko zależy od tego, co kto lubi ... bo wyjazd do Danii to pewnie też trochę zabawy / kosztów, jak i niewiadoma, bo nigdy nie wiesz do końca co zastaniesz na miejscu. Gdybym mieszkał w PL to chyba bym się na taki wyjazd do Danii nie zdecydował.
Handlarz pewnie bierze wszystko jak leci, ważna cena, jeśli Ty sprowadzasz dla siebie - to chcesz jak najlepszy stan, a jak na miejscu coś wyskoczy ... to wyjazd na darmo.
Mnie te oferty komisów kompletnie nie pociągają, bo wolę rynek prywatny, gdzie auto jest w ciągłym użytkowaniu i mogę je najpierw prześwietlić w systemach (przeważnie tablice są na aucie).
A z tych komisów - ceny na pierwszy rzut oka są fajne, ale gdyby się bliżej przyjrzeć, to np. w tym pierwszym przebiegi są jednak już konkretne, auta też trochę "no - name", czyli jak to zawsze bywa ... coś za coś.
A jak auto z Danii już w Polsce ... to praktycznie przechodzi przez 2 pośredników.
No ciężka trochę sprawa, co lepsze.

Ale jedno jest pewne ... jeśli są dwie okazje cenowe, jedna np. z Niemiec, druga z Danii, to warto zainteresować się tą z Danii, bo jak w przypadku tej C5-tki, jest szansa (jak i auto sprawdzone w systemach), gdyby taka C5-tka z 2010 roku z przebiegiem 140 000 km była z Niemiec, to od razu wiadomo, że oferta nierealna (bezwypadkowe, dobre auto) - w tej cenie.
tomekdk
 

26 Lut 2017, 19:32

Witam chciałbym uzyskać pomoc przy kupnie autka z Danii (obecny właściciel sprowadził go na sprzedaż, jest do opłat ) wydaje się być ok ale wolałem zasięgnąć rady.
Jego VIN : WBAVU31030FJ39723
Dimitri
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

26 Lut 2017, 19:45

@Dimitri - przebieg:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... 030FJ39723
Pewnie w chwili eksportu było coś pod 250 000 km, bo ten, który tak latał między 2013 a 2015 miał to auto do 05-04-2016, także między 10-04-2015 a 05-04-2016 pewnie coś koło 20 000 km jeszcze zrobił.
Z tym, że auto nie jest z rynku duńskiego, zostało importowane do Danii w 2011, także przebieg między 2005 a 2011, jak i szkody, to wielka niewiadoma.
A w Danii między 2011 a październikiem 2016 (kiedy to zostało wymeldowane) miało 4 właścicieli. Ostatni miał je 6 miesięcy.

Auto nie posiada też statusu "eksporteret", także jeśli ktoś nie ubiegał się o zwrot podatku to auto mogło być ... uszkodzone / jak nie było AC to szkoda w systemie może nie widnieć.

Jedno jest pewne, trzeba je prześwietlić z każdej strony, jeśli jesteś zainteresowany.

P.S. nikt prywatnie sobie aut z Danii nie sprowadza, bo nie ma praktycznie takiej możliwości, tutaj odbywa się to inaczej aniżeli np. z Niemiec, także obecny właściciel to pewnie handlarz / albo kupił od handlarza.
tomekdk
 

26 Lut 2017, 20:26

Nie jestem pewny bo tłumaczenia stron google niedokładne, ale jak wrzuciłem tu :
https://motorregister.skat.dk/dmr-front ... etoej_side

To coś było o zwrotach podatku. Jeśli to handlarz to duże ryzyko przejechania się? Rynek niemiecki i tych kanciarzy wyczuje, myślałem że jeśli auto jest z Danii to z racji dokumentacji będzie wporzadku

Ps. Sprawdziłem VIN w autobazie, był produkowany w Niemczech na rynek euro. Nic więcej poza Dunskimi wpisami nie ma.
Dimitri
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

26 Lut 2017, 20:43

Handlarz = zawsze trzeba uważać. Jeśli chodzi o sprowadzanie aut z Danii przez handlarzy, to myślę, że najlepszy rynek z tych wszystkich, bo można sporo danych sprawdzić, jak i opłacalność jest całkiem ciekawa.
Ale to BMW bym sobie odpuścił, ze względu na bardzo słabą / niepewną historię.

Tamte zwroty to inna bajka, bo chodzi w nich o duński podatek drogowy.
tomekdk
 

26 Lut 2017, 21:01

Czyli jest ryzyko ze od tego 2015 był powypadkowy?
Dimitri
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...

26 Lut 2017, 21:18

Inaczej to napiszę ... przy niektórych autach jest spora szansa, że wszystko z nim ok - bazując na danych z duńskich baz.
W przypadku tego BMW jest spore ryzyko, że coś jest nie tak, ale konkretnej informacji o szkodzie w systemie nie ma.
tomekdk
 

26 Lut 2017, 22:22

Już tracę nadzieję ze znajdę normalne e90..
Dimitri
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

27 Lut 2017, 15:29

Serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam.
MPdynamite
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 07 2001
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 1.9 TDI 120KM
Paliwo: Diesel

27 Lut 2017, 22:24

Witam wszystkich, czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi o tej mazdzie 3: JMZBK12Z281728342

Ma xenony ( na zdjęciach) a gdzieś po vinie sprawdziłem że nie ma w danych.

Prosiłbym o wszelkie informacje. Pozdrawiam
jaqin
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mazda 3
Rok produkcji: 2008

27 Lut 2017, 23:08

@jaqin - przebieg:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/Sider/resultater.aspx?Vin=JMZBK12Z281728342
by się zgadzał.
1 właściciel w Danii, brak szkody w systemie.
Przechodziła badanie techniczne przedeksportowe, także była cała.
Widzę, że gość sporo aut z Danii ciągnie.

No konfig trochę dziwny, bo tempomatu nie ma, a xenony.
Plus taki, że nie ma pokrętła od ustawiania świateł, także może dekoder coś źle pokazuje.

Możesz wrzucić jeszcze na forum Mazdy:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewforum.php?f=35
jest też użytkownik, który ma dostęp do bazy serwisowej Mazdy (od 2006 Mazda nie prowadzi papierowych książek serwisowych, są w formie "elektronicznej" - ale są dostępne wydruki):
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?t=150511&f=92
tomekdk
 

27 Lut 2017, 23:21

dzięki za szybką odpowiedz. Jak mam rozumieć że nie ma papierowych książek serwisowych ? Tzn że jak mi pokaże książkę serwisową czyli że sfabrykowana ? Bo twierdzi że taką posiada.
jaqin
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mazda 3
Rok produkcji: 2008

28 Lut 2017, 05:26

Tak wyglądają wydruki z systemu:
http://3.bp.blogspot.com/-2_uDeA1Blw8/T ... +Mazda.JPG

Trochę dziwna sprawa, żeby fałszował, bo po co? Przebieg się zgadza. Po to, żeby była historia? Także może miał na myśli te wydruki.
tomekdk
 

01 Mar 2017, 23:30

Dzień dobry, chciałbym prosić o sprawdzenie Audi A4 b8 nr nadwozia WAUZZZ8K2EA055958 i nr Rej.AK21744. Handlarz twierdzi, że jest bezwypadkowe i gwarantuje przebieg 201.000 km, tyle, że w bazie duńskiej nie znalazłem powyższych informacji. Z góry dziękuję za pomoc
damlip
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 03 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi a4 b6
Silnik: 1.8 t 300km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

01 Mar 2017, 23:56

@damlip - pierwsze badanie techniczne jest po 4 latach od daty 1-j rejestracji, stąd brak historii.
Auto było w leasingu, niestety te auta mają chyba inny sposób rozliczeń niż normalny eksport z Danii, bo wszystkie, które w tym temacie sprawdzałem, a były do 4 lat ... były właśnie po leasingu.
"Leasingperiode: 02-12-2013 til 01-01-2018"
Auto wymeldowane 24-06-2016.
tomekdk