Zakup samochodu

25 Sie 2016, 13:19

kinetic17 napisał(a):wniosek jeden
- kupić nowe auto, opcja używanego w dobrym stanie- chyba niewykonalne :)


Nie. Można dobrze kupić używane auto, ale:
1. spokojnie szukać i przeglądać ogłoszenia - po dwóch tygodniach będziesz miał wiedzę co było przyzwoite i się sprzedało i co wchodzi nowe - to obadać. Samochody które wiszą trzeci tydzień można zobaczyć ale mieć z tyłu głowy że coś z nimi nie tak (może po prostu są drogie a sprzedający niespecjalnie skory do negocjacji). Oczywiście musisz się ograniczyć do dwóch trzech modeli z wiadomym silnikiem i o małym przedziale rocznikowym
2. Kaskę naszykować na najdroższą opcję z danego rocznika
3. Przeglądać niemieckie oferty od prywatnych właścicieli i może się wybrać na wycieczkę. ale dobry samochód w Niemczech przy dzisiejszym kursie euro będzie znacznie droższy od tego z polskiego salonu. Nie licz na to że ci Niemiec zejdzie z ceny o połowę. Kupując samochód za 10 - 12 tys euro zejdziesz z ceny najdalej 500, które to 500 nie starczy nawet na pokrycie kosztów jego sprowadzenia nie licząc opłat w polsce
4. pojeździć po lokalnych salonach samochodów. często zdarzają się naprawdę perełki 3 - 4 letnie ale sprzedają się na pniu i wcale nie za okazyjną kasę. Pogadać i dowiedzieć się od sprzedawców. Często samochód będzie oddany w rozliczeniu i oni już wiedzą że go w komis przyjmą bo nowy już zamówiony ale jeszcze nie dojechał więc używka trafi do salonu w dzień odbioru nowego. jak jest naprawdę fajna to się sprzeda w dwa dni.
5. faktura ma być na zapłaconą kwotę bez ściemniania o podatkach i na fakturze ma być wpisana bezwypadkowość oraz przebieg (nie stan licznika).
6. Kupujesz samochód używany więc szpachla na błotniku nie oznacza że samochód nie jest bezwypadkowy, a olej i rozrząd i tak trzeba wymienić cokolwiek jest napisane w książce, a hamulce pewnie wołały o wymianę kwartał temu.
7. Z tego co wyżej napisaliśmy wynika że trudno kupić samochód używany i tak rzeczywiście jest. milion osób w europie trudniących się tym właśnie będzie próbowało cie oszukać, co nie oznacza że nie ma dobrych samochodów. Niestety te najlepsze wcale nie mają krzykliwych ogłoszeń, tysiąca zdjęć i pięknej wizualizacji strony
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

25 Sie 2016, 13:22

A moim zdaniem najlepsza opcja jest kupno auta kilkuletniego, czasami nawet rocznego w autoryzowanym salonie, ze sprawdzonym przebiegiem, gwarancja.
Tutaj w Niemczech niedawno bylem w autoryzowanym salonie BMW, za 18tys € mozna dorwac jakies BMW serii 1 dwuroczne.
KJL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 10 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

17 Sty 2017, 10:51

Brak garażu zawsze można chwili zastąpić jakąś lepszą plandeką więc to nie jest problem nie do przejścia. Ostatnio widziałem dobrej jakości plandeki za kwoty powiem ci całkiem znośne :) A nad garażem zawsze można kiedyś pomyśleć :)
kryształ
 

14 Lut 2017, 17:43

ja kupiłem plandekę za całkiem nie duże pieniądze na [reklama] i nie powiem służy mi całkiem dobrze. Garaż to to nie jest ale jestem zadowolony.
Ostatnio edytowany przez mike, 14 Lut 2017, 17:48, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
bask
Początkujący
 
Posty: 116
Auto: Opel