Zakup samochodu z uszkodzonym silnikiem

14 Sty 2016, 01:44

Witam! Planuje zakup mojego drugiego samochodu, wybór padł na Ładę Kalinę! Ale do rzeczy. Mam możliwość zakupu Łady Kaliny w wersji 1118 z silnikiem 1.6 rocznik 2011 za 1000 euro, samochodzik ogladalem i jest bardzo dobrym stanie, jedyny defekt to uszkodzony silnik. Z tego co mówił sprzedawca na złom mu oddać szkoda, a naprawiać nie planuje bo kupił inny samochodzik. Powiedział że silnik nadaje się do wymiany. Proszę Was o radę, brać tą Kalinę czy się wstrzymać? I czy wyrobie z naprawą do 3000 zł?
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Leopard95, 14 Sty 2016, 14:23, edytowano w sumie 1 raz
Leopard95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 11 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

14 Sty 2016, 13:24

Najpierw poszukaj silnika do tego samochodu i zobacz czy znajdziesz. Coś mi się wydaje, że będzie duży problem żeby znaleźć używany silnik do tej Łady.

Prawdopodobnie sprzedawca zrezygnował i chce sprzedać auto z braku dostępności takiego silnika :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sty 2016, 14:11

Zapomniałem napisać.... Silnik załatwi mi znajomy oryginalny z Rosji do tego modelu za 900 zł.
Jeszcze takie pytanie czy w razie wymiany silnika są jakieś skutki uboczne, nie znam się na tym i nie wiem czy się w to pakować :/ aczkolwiek szkoda bo samochodzik bardzo mi się podoba.
Leopard95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 11 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

14 Sty 2016, 14:43

Leopard95 napisał(a):Zapomniałem napisać.... Silnik załatwi mi znajomy oryginalny z Rosji do tego modelu za 900 zł.

Jeżeli silnik będzie dokładnie taki sam i sprawny to nie powinno być większego problemu. Wystarczy przekładka i powinien śmigać. No chyba, że uszkodzone jest coś więcej oprócz silnika.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sty 2016, 15:14

Da się to jakoś sprawdzić czy coś więcej jest uszkodzone?
Mogę prosić sprzedawcę o jakąś deklarację że uszkodzony jest jedynie silnik?
Ile może kosztować wymiana silnika w serwisie?
Leopard95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 11 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

14 Sty 2016, 15:53

Daj sobie spokój z tematem ! Silnik z Rosji może miec jakąś subtelną różnicę w budowie albo osprzęcie i już będzie problem. Kalina, to samochód nietypowy i nie ma pewności czy wszystko się zgra. Za 1000 euro + silnik + inne rzeczy o których jeszcze nie wiesz a moga wyjść, spokojnie kupisz inny jeżdżący samochód.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana rury wlewu paliwa - Toyota Yaris II P9 2006 - 2011
    Jak pewnie wszystkim wiadomo ten model boryka się z rdzewiejącym układem wlewu paliwa i można to zaobserwować w większości modeli P9 z silnikiem 1.0 i 1.3 które układ ten mają taki sam. W moim przypadku podczas tankowania ...
    Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...

14 Sty 2016, 16:02

Czyli szukać innej Kaliny na chodzie? Jak myślicie do 8 000 Kalinę w miarę nową w dobrym stanie dostanę? Zależy mi aby samochodzik był góra 6 letni
Ostatnio edytowany przez Leopard95, 14 Sty 2016, 16:06, edytowano w sumie 1 raz
Leopard95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 11 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

14 Sty 2016, 16:05

A czemu akurat chcesz Kalinę ? Na rynku jest zawalone wszelkiej maści autami - wybór jest przeogromny. Za tak nowy rocznik jaki sobie zażyczyłeś będziesz musiał sporo zapłacić, cudów nie ma i nic nie ma za darmo ..
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

14 Sty 2016, 16:09

Wiesz, Kalina bardzo mi się spodobała i dlatego zdecydowałem się na ten model, rocznik 2007-2008 idzie zdobyć za małe pieniążki, ale osoba udzielająca mi pożyczki dała mi warunek aby samochód był góra 6-7 letni.
Leopard95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 11 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

14 Sty 2016, 16:15

Pierwsza i podstawowa sprawa - widze, że nie masz pieniędzy bo ktoś ci je pożycza więc znaj jedną zasadę: nie sposób samochód kupić, sposób samochód utrzymać na właściwym poziomie technicznym. Auta nowoczesne są zbudowane z modułów, które często sa nierozbieralne/nienaprawialne i można je tylko kupić w całości jako nowe lub sprawne-uzywane (w przypadku Łady raczej o te drugie będzie ciężko). Im nowsze auto, tym takich rozwiązań jest więcej i są one droższe w utrzymaniu. Popatrz najpierw na ceny i dostępność części do tego wozu i oceń czy cię będzie stać. Nie jeden już kupował samochód, a potem po usterce rezygnował z naprawy, bo go nie było stać i jeździł tramwajem (patrz gość, który chciał ci sprzedać Kalinę z zepsutym silnikiem).
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

14 Sty 2016, 16:53

Moja sytuacja jest taka że pieniądze mam. I na zakup i na utrzymanie, mam też instrukcję obsługi do łady kaliny gdzie opisano wszystkie naprawy. Części do kaliny są śmiesznie tanie, mam rodzinę w Rosji więc z częściami nie będzie żadnych problemów a tam są naprawdę tanie, co do pożyczki biorę ją dlatego że stary samochód ford sierra mk1 już się posypał a bez samochodu nie mam możliwości normalnego funkcjonowania...
Leopard95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 11 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

14 Sty 2016, 16:56

Zatem sam sobie odpowiedziałeś - kupuj Kalinę :naughty:
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

14 Sty 2016, 17:06

Tylko czy z tym silnikiem nie będzie problemów i tak jak pytałem ile może wynieść cena usługi wymiany silnika w tym samochodzie, do tego czy warto się pakować w samochód z uszkodzonym silnikiem,
A na koniec pytanie czy można uzyskać jakąś gwarancję od sprzedawcy że uszkodzony jest jedynie silnik?
Leopard95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 11 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam