Zakup Seata Ibizy - prośba o porady

12 Wrz 2016, 20:09

Witam serdecznie,
Chciałbym prosić o poradę w zakupie samochodu. Pytam gdyż totalnie się na tym nie znam. Swoją wiedzę opieram na opiniach znajomych. Szukając samochodu kieruję się jego marką, przebiegiem, datą produkcji i tym czy mi się podoba. Pierwszy wybór padł na Seata Ibizę.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Chcę kupić samochód od osoby prywatnej. Czy Seat to dobry wybór? Jest coś na co powinienem uważać? W który model celować II czy IV, diesel czy benzyna?
Dziękuję za wszelkie porady,
Pozdrawiam
Brodacz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

12 Wrz 2016, 23:53

Czemu masz dwa konta? (taki tematy przewinął się tutaj kilka dni temu)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Wrz 2016, 06:41

Nie mam dwóch kont. Przepraszam za zamieszanie, po prostu przegladajac forum uznałem, że ten temat bardziej pasuje tutaj, do działu Seata i usunąłem poprzedni a założyłem ten tutaj.
Brodacz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

13 Wrz 2016, 09:41

Twój krąg poszukiwań może być naprawdę spory, ale jeśli chcesz Ibizę - to szukaj Ibizy, ale równie dobrze masz do wyboru wiele innych aut. Z budżetem zahaczasz równie dobrze o niektóre kompakty.

A odnośnie tej Ibizy z 2011 roku z Austrii ... jeśli nie znasz się za bardzo na samochodach, to zdecydowanie powinien z Tobą jechać jakiś mechanik na oględziny, bo rzadko kto sprowadza 3-latka z Austrii w super stanie.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG
    Volkswagen Caddy dzięki wielu wersjom nadwozia, szerokiej gamie silników i dwóm rozstawom osi, jest niezwykle uniwersalnym samochodem. Świetnie sprawdzi się jako auto użytkowe w pracy, jak i jako samochód ...
    Co oznaczają skróty mHEV, HEV, PHEV i BEV?
    Producenci samochodów mianem napędu hybrydowego określają całkiem różne rozwiązania o innych poziomach zaawansowania i skuteczności. Na tę chwilę można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje hybryd – ...