Zakup zimówek na cały sezon

13 Lip 2015, 09:20

Witam, z racji iż na mojej Maździe zamontowane są obecnie opony które mają już 12 lat według dot, mimo dobrego bieżnika chciałbym je zmienić. Planuję zakup zimówek na których jeździł bym cały sezon, łącznie z latem ( pokonuje nie duże odległości, około 12 tys rocznie ). Wiele złego naczytałem się na temat wielosezonowych w związku z tym wolałbym zakupić porządne opony zimowe które bez problemu poradzą sobie zimą, a latem nie będą aż tak bardzo podatne na wodę. Rozmiar 195/65 R15. Co polecicie ? Dodam że poprzedniej zimy i latem w Thalii używałem naszych rodzimych kormoranów i nie narzekałem.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Lip 2015, 10:02

A lubisz latem chodzić w futrze? Bo skutek tego co chcesz zrobić jest dokładnie taki sam, opona zimowa latem ci się zniszczy. Lepiej idź w całoroczne, przy takich odległościach jak twoje sprawdzą się w zupełności.
Chyba, że mieszkasz w górach, to już inna sprawa.
http://podrogach.pl/opony-caloroczne-czy-warto/ - tu masz sporo w temacie, a jeszcze możesz spojrzeć na nówki od Michelin, czyli Michelin CrossClimate.
oponylux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Suzuki SX4

13 Lip 2015, 10:53

No dobrze, ale czytając inne testy opony wielosezonowe nie wypadają już tak dobrze. Po za tym co jeśli chodzi o przepisy które mogą zostać wprowadzone w każdym momencie dotyczące jazdy w okresie zimowym na oponach zimowych.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Lip 2015, 11:22

Jeżeli weźmiemy pod uwagę oznaczenie na oponach, które sprawia, że możemy na nich jeździć zimą np. w Alpach to brane są pod uwagę 2 znaki - płatka śniegu (śnieżynka) i M+S. Oba te znaki ma np. Goodyear 4Seasons, czy Michelin CrossClimate.
Tak jak napisałem, jeżeli tam gdzie jeździsz jest zimą śnieg po pachy to bierz zimówki, ale naprawdę szkoda na nich jeździć latem, poza tym jest to średnio bezpieczne nie tylko dlatego, że gorzej odprowadzają wodę, ale też dlatego, że przy 30 stopniach C zimowa guma jest już bardzo miękki i po prostu nie klei.
oponylux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Suzuki SX4

13 Lip 2015, 12:02

Mieszkam na pomorzu więc jazda w zimę po Zakopiance mi raczej nie grozi :). Kilka dni ostrej zimy i tyle. Nie jestem też żółtodziobem, kilka lat za kółkiem już zrobiłem bez abs-ów itp, dopiero teraz moje auto posiada wszystkie te systemy. A co możesz kolego powiedzieć o tych oponach NEXEN N'PRIZ4'S R15 195/65 T, przyjrzałem się testom auto świata i wypadają nie najgorzej a mają bardzo dobry stosunek ceny.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Lip 2015, 13:26

Nexenami handluję względnie niedługo, ale wyglądają bardzo fajnie (jak na opony chińskie). Nie trafiła mi się na nie jak na razie żadna reklamacja, co dobrze rokuje. Natomiast nadal odradzam jeździć na tych oponach latem. Lepiej naprawdę całoroczne, one są zrobione do tego typu jazdy.
oponylux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Suzuki SX4

13 Lip 2015, 13:29

Ten model który przedstawiłem Nexenów jest właśnie wielosezonowy. Z tego co wyczytałem nie są chińskie, tylko koreańskie :)
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Lip 2015, 13:54

Znakomita większość Nexenów, która przeszła nam przez ręce pochodziła z Chin, chociaż faktycznie są też egzemplarze Koreańskie. Natomiast bliżej tej marce do producentów chińskich, niż np. Kumho czy Hankooka, pod kątem jakości i niezawodności.

Z ciekawostek, poszukaj sobie opony Roadstone i porównaj do Nexena, to jest dokładnie ta sama opona, niektórzy nawet sprzedawali je przez moment zamiennie. Od tych Nexenów za 15 zł drożej masz Uniroyala, który jest dużo bezpieczniejszą opcją. Są też Nokiany Weatherproof, ale to kolejne parę złotych więcej. W każdym razie do około 220 zł za oponę znajdzie całkiem przyzwoite opony całoroczne.
oponylux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Suzuki SX4

13 Lip 2015, 15:25

Kolego a co myślisz na temat naszej Dębicy Navigator 2 ?
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Lip 2015, 07:27

Jest bardzo popularna, nikt na nią nigdy nie narzekał, a sprzedaję tego sporo. Czy byłyby lepsze od Nexenów? Trudno porównać, chociaż ja z tych dwóch wziąłbym jednak Dębicę, mam do nich o wiele większe zaufanie i w razie czego wiadomo jak to reklamować.
oponylux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Suzuki SX4

12 Wrz 2015, 07:04

mateusz9986 napisał(a):Wiele złego naczytałem się na temat wielosezonowych w związku z tym wolałbym zakupić porządne opony zimowe które bez problemu poradzą sobie zimą


Opony wielosezonowe będą jednak lepszym wyborem, zimą wcale nie są wiele gorsze od zimówek, ale latem mają nad nimi kolosalną przewagę. Najlepszą wielosezonową oponą na zimę są wg mnie te oponki
http://polskihurtopon.pl/p/35165-goodye ... e-e-2-70db
[link do Sklepopon wygasł]
http://polskihurtopon.pl/p/13221-uniroy ... f-c-2-71db
http://polskihurtopon.pl/p/65564-nokian ... c-b-1-69db
Ta ostatnia pozycja to nowość, ale wyglądają ciekawie :D
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

17 Wrz 2015, 08:51

Również spotkałem się z pozytywnymi opiniami jeżeli chodzi o opony Dębicy Navigator 2. Wbrew pozorom one dosyć dobrze sprawują się zarówno na zmrożonej jak i mocno zaśnieżonej nawierzchni. Nie ma w nich problemu z podjechaniem pod górę itd.
Fakt, nie są to opony premium, ale do normalnego użytkowania w zupełności wystarczą. Dodam jeszcze, że mają je obecnie w dobrej cenie na Motointegrator. No i tam dostawa jest za free do warsztatu partnerskiego z którego możesz odebrać w dowolnym momencie.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

19 Paź 2015, 20:48

Też czytałem, że opony wielosezonowe nie wypadają tak dobrze. Lepiej kupić zimówki oraz letnie.
Gizmoo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Toyota Yaris

21 Paź 2015, 18:58

Podobnie jak koledzy wyżej - oponi zimowe w lecie? Przy takiej temperaturze jaka była np w tym roku po sezonie będą do wymiany. Jak chcesz dobre opony klasy premium a w przystępnej cenie to np Yokohama W drive V905, (kiedyś były i są V903 i na takich od dłuższego czasu jeżdżę) rozmiar który podałeś z indeksem t91na oponeo za szt. wychodzi 216 zł. Więc cena przystępna a jakość na pewno lepsza niż nexen
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG