Zaległe OC

17 Mar 2008, 22:59

Witam.
Chcę się Was poradzić. Otóż mam w garażu zaległe auto rodziców. Jest nie użytkowane już grubo 5 lat. Zaczęło się psuć i od tamtego razu stoi w garażu i gnije. Z tego co wiem to w zakładzie ubezpieczeniowym nie było to zgłaszane. Teraz obawiam się, że za jakiś czas przypomną sobie o zaległych składkach i się tego nazbiera. Czytałem trochę o tym, ale ludzie mają różne zdanie. Może Wy wiecie jak da radę to obejść, najlepiej tak żebym zostawił autko i nie miał żadnych problemów więcej z nim:-)
Pozdrawiam
k_maro01
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Szczecinek

18 Mar 2008, 14:04

Było już o tym mnóstwo razy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2008, 22:09

No niestety nie mogę znaleźć takiego wątku, który by mi pomógł
k_maro01
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Szczecinek

19 Mar 2008, 23:08

Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

27 Mar 2008, 14:50

Hmm... Tyle to ja wiem. Chodzi mi o to czy jak np. sprzedam samochód to muszę spłacić to co się nazbierało czy da rade to obejść jakoś??? I jak postępować przy sprzedaży krok po kroku, żeby nie mieć więcej kłopotu z nim. Pozdrawiam
k_maro01
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Szczecinek

27 Mar 2008, 19:29

Obecnie przy sprzedaży samochodu,oddajesz z innymi dokumentami dowód opłacenia składki OC.Od przyszłego właściciela zależy,czy będzie korzystał z twojego OC do końca jego ważności,czy zawrze nową umowę już na siebie.Tak więc teoretycznie,żeby sprzedać samochód,musisz mieć opłacone OC.Oczywiście żeby opłacić składkę za obecny okres,będziesz musiał opłacić zaległe składki.Dobra strona jest taka,że jak sam się zgłosisz do ubezpieczalni i przedstawisz sytuację,to prawdopodobnie skończy się tylko na opłacie zaległych składek.Jeżeli jednak będziesz z tym zwlekał,zakład ubezpieczeń i tak cię znajdzie wcześniej czy później(baza danych między WK a ubezpieczalniami działa coraz lepiej) i zapłacisz dodatkowo karę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Żółta naklejka PLK PKP - krzyż św. Andrzeja
    Być może nie wszyscy wiedzą, że w roku 2018 PLK PKP zapoczątkowało akcję " żółta naklejka PLK " O co chodzi? O ważną rzecz, ratującą zdrowie a nawet życie. Jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, a przynajmniej ...
    Audi museum mobile - mobilność jutra
    Audi museum mobile w Ingolstadt przedstawia wizję mobilności jutra. Na wystawie specjalnej "Audi future lab: mobilność ", od 6 grudnia 2012 r. do 17 marca 2013 r., można podziwiać inicjatywy producenta na temat silników ...

31 Mar 2008, 15:27

A gdybym poszedł do tej firmy ubezpieczeniowej, żeby sie dowiedzieć czy było u nich to zgłaszane, bo moi rodzice coś teraz mówią że ponoć zgłaszali. A przy sprzedaży muszę mieć pewność co do tego. Tylko chodzi mi o to żeby sie dowiedzieć, ale w razie w, żeby się nie upomnieli o zaległe składki. Jak myślicie???
k_maro01
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Szczecinek

31 Mar 2008, 21:56

Jak pójdziesz do firmy ubezpieczeniowej,to z całą pewnością się dowiesz,czy było złożone wymówienie ubezpieczenia OC.Ale jeżeli nie było wymówione,to będzie trzeba je zapłacić,bo ubezpieczalnia zacznie się dopominać,ponieważ tak jaby jej o tym przypomniałeś.
Ale przypomnę jeszcze,że jedym sposobem wypowiedzenia umowy OC jest albo sprzedaż auta,albo zezłomowanie.Innego sposobu nie ma.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000