Zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy

zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy

25 Paź 2011, 12:32

Witam, miałem kolizję, sprawca najechał na tył mojego auta. TU Reso wyliczyło mi szkodę na kwotę ok.1000 zł i ją zaproponowało, ja się nie zgodziłem i zadzwoniłem do ASO. Tam wyliczyli mi koszt naprawy na ok. 2500 zł. Dzwonię więc do TU i proszę o kalkulację według cen ASO, ale oni nie chcą zmieniać swojej wyceny i proponują mi wstawienie auta do serwisu i oni się z nim rozliczą. Ja tego nie chcę narazie robić. I stąd mój post - czy mogę zmusić ubezpieczyciela, aby wypłacił mi równowartość poniesionej przeze mnie szkody, według cen ASO, a nie ich wyliczenia? Przecież wybór sposobu naprawienia szkody należy do mnie. Myślę, że może by do nich napisać pismo w tej sprawie, bo na razie tylko rozmawiałem telefonicznie. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
laurajulia
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Mar 2009, 19:55

Re: zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy

28 Paź 2011, 23:20

Takimi sprawami zajmują się firmy walczące o odszkodowania (wpisz sobie w Google hasło "pomagamy poszkodowanym"). Ich minusem jest to, że sporo z Ciebie zedrą (biorą procentowo od kwoty przyznanego odszkodowania).

Jeżeli chcesz dostać kasę do ręki w wysokości 2,5 tys. zł to musisz napisać pismo do TU. Moim zdaniem zleją Cię, więc wtedy pozostanie Ci założyć im sprawę w sądzie.
Prościej będzie jak zrobisz naprawę bezgotówkową. Auto wstawiasz do ASO i odbierasz, a ASO rozlicza się z TU. Ty masz naprawiony samochód i święty spokój.

No chyba, że chcesz na tym interesie zarobić, to wtedy kombinuj i pisz listy do TU... .
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
  Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti