Zapaliła sie kontrolka awarji silnika Ford Fusion

10 Lis 2008, 09:07

Witam klubowiczów! Prosiłbym o pomoc w ustaleniu awarji w moim fordzie fusionie.Jest to 14 benzyna diuratec.Nadmienie ze jezdze nia od 3 lat i ma obecnie 127 tys. kilometrow. .Zapaliła sie kontrolka awarji silnika i stracił on moc.zaczał pracowac jakby na 3 cylindrach i gasł na wolnych obrotach.Wykreciłem mu swiece i wszystkie były bardzo zakopcone.Sprawdziłem iskre i wszystkie swieczki ja dają.Przepływomierz jest czysty.Sprawdziłem.Jeszcze jedno..z uruchomieniem zimnego silnika tez jest problem.Musze mu dawac sporo gazu by zaskoczył ale i tak pracuje jak traktor..Co moze byc tego przyczyną?.Może sonda?? Dziekuje z góry za pomoc
osta11
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 10 Lis 2008, 11:18

    Przyczyn może być wiele.Ale sprawa jest na tyle prosta,że świeci się kontrolka silnika.Wystarczy podjechać na warsztat i odczytać błąd.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    10 Lis 2008, 18:45

    x2, nie ma tu co kombinować, sczytać kody błędów i dopiero można się zastanawiać
    Ostatnio edytowany przez karlone, 11 Lis 2008, 13:13, edytowano w sumie 1 raz
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    11 Lis 2008, 09:48

    dzieki podjechałem do warsztatu i wszystko jasne.Uszkodzona cewka.Nie palił na drugim cylindrze.Jutro bedzie cewka i po wymianie sie okarze czy to była przyczyna :?:
    osta11
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      FIAT 500 L - auto zbudowane z myślą o rodzinie
      FIAT 500 L - stylistycznie włoska nowość nawiązuje do miejskiej, kultowej 500-setki, jest autem zbudowanym z myślą o rodzinie. Będzie go można podziwiać podczas targów MOTOR SHOW 2013 w Poznaniu. Większością wymiarów ...
      Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
      Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...