Żarówki w Citroenie Xsara

29 Paź 2010, 12:08

Miałem dziś przeprawę z żarówkami świateł mijania w Citroenie Xsara (2003 r., wersja coupe). Nie mogłem się tam w żaden sposób dostać! Dostęp do lewego reflektora jest całkowicie zablokowany (chyba kostką ABSu). W efekcie wymiana głupiej żarówki zajęła mi 20 minut. Albo jestem taki niezdarny albo moja ręka jest zdecydowanie za duża na francuski otwór. W efekcie wymiany żarówki od długich świateł (gdzie trzeba włożyć rękę jeszcze głębiej) wydaje mi się już kompletną abstrakcją!

Macie jakieś patenty żeby wymienić tą żarówkę w bezbolesny i szybki sposób? :>
pimpurdan
Początkujący
 
Posty: 53
Miejscowość: Wrocław

29 Paź 2010, 12:13

pimpurdan napisał(a):Albo jestem taki niezdarny albo moja ręka jest zdecydowanie za duża na francuski otwór.

Niestety jest to dolegliwośc w większośći nowych aut.Nie Ty jeden masz z tym problem bo my tez w trakcie OBT/zle zamontowana,nie świeci itp/Ja mam jeden dobry i skuteczny na to patent:elektryk...i to dobry.. :!: :!: :mrgreen:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

30 Paź 2010, 15:16

Czasami lepiej odkręcić cały reflektor niż kombinować.
Można też pojechać do mechanika żeby to zrobił - zapłacicie nie dużo, a oni już mają swoje sprawdzone sposoby jak to zrobić szybko i tak, żeby rąk nie poobdzierać.
A założenie żarówki to nie takie proste jakby się wydawało...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zabici bez zaiętych pasów
    Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...