Zasilanie jest a radio nie działa

zasilanie jest a radio nie działa

15 Wrz 2009, 16:23

Witam. Kupiłem seata ibize II 1.4 i chciałem podłączyć radio ale nie działa... sprawdzałem w kostkach zasilanie jest (zapalałem nimi żarówkę). Podobno wczesniejszemu właścicielowi włamano sie do auta i wyrwano radio z kostkami, wiec sam musiałem dac nowe. w kostce zasilania która ja podłączyłem niebiesko biały kabel (prawdopodobnie od pamięci) jest w innym miejscu niż w kostce który przychodzi od radia, ale łączyłem je innym kablem i dalej nie działało. Probowałem na paru radiach. Bezpieczniki w aucie jak i w radiu są ok. Co może byc powodem? Czy to możliwe że cos blokuje radio?? Proszę o odpowiedź.
velwet1
Nowicjusz

Miejscowość: Zgorzelec

Re: Zasilanie jest a radio nie działa

15 Wrz 2009, 16:32

W elektryce nie ma czegoś takiego jak to - ten przewód jest prawdopodobnie od tego.Musisz być pewien,od czego dany przewód jest.Podłącz to radio bezpośrednio do akumulatora i się przekonasz,czy jest ono dobre.Jak okaże się dobre,to oznacza to,żemasz problem z zasilaniem na przewodach w samochodzie.A jak nie zadziała,to problem jest w samym radiu.Podłaczyć musisz trzy przewody - minus,plus oraz plus pamięci.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: zasilanie jest a radio nie działa

18 Wrz 2009, 06:43

Ehh... Winą były kości zasilania. Chyba brakowało jednego kabla. Kupiłem nową kość i radio nareszcie działa :) dzieki
velwet1
Nowicjusz

Miejscowość: Zgorzelec
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili