Zasilanie jest a radio nie działa

zasilanie jest a radio nie działa

15 Wrz 2009, 16:23

Witam. Kupiłem seata ibize II 1.4 i chciałem podłączyć radio ale nie działa... sprawdzałem w kostkach zasilanie jest (zapalałem nimi żarówkę). Podobno wczesniejszemu właścicielowi włamano sie do auta i wyrwano radio z kostkami, wiec sam musiałem dac nowe. w kostce zasilania która ja podłączyłem niebiesko biały kabel (prawdopodobnie od pamięci) jest w innym miejscu niż w kostce który przychodzi od radia, ale łączyłem je innym kablem i dalej nie działało. Probowałem na paru radiach. Bezpieczniki w aucie jak i w radiu są ok. Co może byc powodem? Czy to możliwe że cos blokuje radio?? Proszę o odpowiedź.
velwet1
Nowicjusz

Miejscowość: Zgorzelec

Re: Zasilanie jest a radio nie działa

15 Wrz 2009, 16:32

W elektryce nie ma czegoś takiego jak to - ten przewód jest prawdopodobnie od tego.Musisz być pewien,od czego dany przewód jest.Podłącz to radio bezpośrednio do akumulatora i się przekonasz,czy jest ono dobre.Jak okaże się dobre,to oznacza to,żemasz problem z zasilaniem na przewodach w samochodzie.A jak nie zadziała,to problem jest w samym radiu.Podłaczyć musisz trzy przewody - minus,plus oraz plus pamięci.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: zasilanie jest a radio nie działa

18 Wrz 2009, 06:43

Ehh... Winą były kości zasilania. Chyba brakowało jednego kabla. Kupiłem nową kość i radio nareszcie działa :) dzieki
velwet1
Nowicjusz

Miejscowość: Zgorzelec
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Drift kontrolowany z najwyższą prędkością Drift kontrolowany z najwyższą prędkością
    Nissan ustanowił rekord świata Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością. Specjalnie przygotowany NISSAN GT R NISMO z roku modelowego 2016 wszedł w poślizg kontrolowany przy prędkości 304,96 km/h. Masato Kawabata, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006