Zawracanie na rondzie wielopasmowym

Re: Zawracanie na rondzie wielopasmowym

26 Cze 2013, 23:18

Odwołanie się to najlepsze co można zrobić - wiem po sobie. Egzaminator oblała mnie, bo przy zawrotce powiedziała, cytuje: "po mojej minie widziała, że nie zamierzałam wcisnąć hamulca w odpowiednim momencie". Spłakana poszłam do instruktora, i chociaż błagałam, żeby nic nie robił, bo bałam się, że wszyscy tam będą wiedzieć, że to ja, poszedł do szefa. Kazał odtworzyć nagranie i babka dostała naganę za takie zachowanie. Potem jeszcze dwa egzaminy i zdane, nie odczuwałam żadnej presji z ich strony, że to ja doniosłam na ich koleżankę.
Telka
Nowicjusz
 
Posty: 13
Rejestracja: 26 Cze 2013, 21:11
Prawo jazdy od: 0- 1-2013
Auto: Renault Scenic
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Zawracanie na rondzie wielopasmowym

08 Lip 2013, 15:06

odwolanie rozpatrzone negatywnie
igor199544
Nowicjusz
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 Cze 2013, 19:12
Auto: nie mam

Re: Zawracanie na rondzie wielopasmowym

21 Lut 2014, 10:32

po pierwsze...nie używa się kierunkowskazu lewego na rondzie... używa się tylko prawego w momencie zmiany pasa lub zjazdu z ronda... po drugie właśnie jak zjeżdżasz musisz włączyć prawy kierunkowskaz bo rozumiem, że jedziesz po wewnętrznym pasie, więc musisz przejechać dwa pasy żeby zjechać z ronda... chyba że po zawróceniu masz ulicę również 3 pasmową i znaki poziome na rondzie wskazują, że możesz zjechać z wewn. pasa od razu na ulicę.... inaczej musisz przed swoim zjazdem a za przedostatnim włączyć prawy kierunkowskaz i zjechać na zewn. pas aby móc zjechać z ronda. przy okazji zmiany pasów musisz wszystkich po przepuszczać.
silli
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Lut 2014, 10:25
Auto: Peugeot 406
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
  Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti