Zdalne zatrzymywanie auta - Propozycja UE

Zdalne zatrzymywanie auta - Propozycja UE

05 Lut 2014, 15:48

Jak podaje "Newsweek" politycy UE rozważają wprowadzenie do użytku rozwiązania które umożliwiało by Policji na zdalne zatrzymanie samochodu. I jak podaje takie urządzenie miało by trafić przed 2020 roku.

Takie informacje podała organizacja "Statewatch", która zajmuje się badaniem wolności cywilnej na terenie krajów członkowskich Unii. Ciekawym faktem jest to że informacje o takim urządzeniu wcześniej utajniono, nie podano ich do publicznej wiadomości mimo że o tym już rozmawiali przedstawiciele niektórych państw UE.

Według Statewatch, urządzenie umożliwiające zdalne zatrzymanie samochodu za pomocą policyjnego komputera miałoby być wbudowane w każdy nowy pojazd, jaki pojawiłby się na rynku UE. A jak by działało to urządzenie? Miało by blokować dopływ paliwa do silnika. Jak się wypowiadają politycy to takie urządzenie miało by być stosowane tylko wobec groźnych kryminalistów. Ale penie może służyć i przy zatrzymywaniu zwykłego obywatela.

Ale tu się rodzi pytanie czy takie urządzenie nie ogranicza właśnie wolności obywatela kraju?
SSolo
Początkujący
 
Posty: 59
Rejestracja: 04 Lut 2014, 15:40
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy od: 31 03 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
  Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti