Zderzenie autobusów

Zderzenie autobusów

06 Lip 2007, 17:32

Około 30 osób zostało rannych w wypadku autokarów turystycznych, który wydarzył się w piątek rano w Falsztynie (Małopolska). Droga powiatowa z Nowego Targu do Niedzicy jest zablokowana - poinformowała PAP Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W miejscowości Frydman policjanci kierują samochody na objazd przez Krempachy, Nową Białą i Trybsz.

Wypadek w Falszytynie wydarzył się ok. godz. 7.45. Dwoma autokarami biura turystycznego z Gałdapi turyści jechali prawdopodobnie na Słowację. Jeden z pojazdów na ostrym łuku drogi najechał na tył drugiego. Autobus przewrócił się. Drugi uderzył jeszcze w puste auto dostawcze i zsunął się z drogi na łąkę.

Ranni z obu autobusów są przewożeni do szpitala w Nowym Targu. Na miejscu działają policjanci i osiem zastępów strażaków.

[link wygasł]
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3020
Zdjęcia: 449
Rejestracja: 04 Sty 2007, 23:44
Miejscowość: Poznań

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów
  Każdy przed zakupem auta będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informację o tym, czy nie jest kradzione - przewiduje projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Przyjęty ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti