Zgubiony kluczyk z immobiliserem do Seata

17 Mar 2013, 16:16

Dzień dobry. Mam Seata Alhambrę do którego zgubiłem kluczyk z immobilizerem. Jak odczytać kod immobilizera z książeczki (książeczka po holendersku) / kartki z kodem silnika? Podobno można sobie poradzić z tym samemu.
KS66
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Seat

17 Mar 2013, 21:52

Tylko tak mogę pomóc.

Opis przetłumaczony z jednego z niemieckich for:
"Podłączamy interfejs VAG. Wkładamy kluczyk i włączamy zapłon. Uruchamiamy program VAG-COM i wchodzimy w opcje [25 - Immobilizer]. Jeżeli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników. Należy więc wybrać opcje [17 - Instruments], dalej [Login - 11]. Podajemy PIN poprzedzony cyfra 0. Jeżeli PIN jest prawidłowy nie pojawia się żaden komunikat.
Jeżeli PIN jest nie prawidłowy wyświetlony zostanie komunikat o niewłaściwym pinie. Powinna zapalić się kontrolka IMMO. Następnie wybieramy [Adaptation - 10] i wpisujemy 21 w "Channel Number". Wybieramy [Read]. Widać ile kluczyków jest obecnie w pamięci. Wpisujemy 0 w pole "new value". Ta opcje powoduje wykasowanie aktualnie zapamiętanych kluczyków. Wybieramy [Test], a następnie [Save]. W tym samym miejscu gdzie wcześniej wpisaliśmy 0, podajemy ile kluczyków chcemy zaprogramować (np. 2). Następnie wybieramy [Test] i [Save]. W tym momencie kluczyk, który jest obecnie w stacyjce powinien sie zaprogramować a kontrolka zgasnąć. Wybieramy [Done, Go Back], [Close Controller, Go Back - 06]. Wyłączamy zapłon. Wkładamy kolejny klucz i włączamy zapłon. Kontrolka powinna w ciągu 2s zgasnąć. Wyłączamy zapłon. Jeżeli chcieliśmy zakodować więcej kluczy to teraz wkładamy kolejny i powtarzamy procedurę. Na końcu uruchamiamy silnik ostatnim zakodowanym kluczem.

Odnośnie dopisywania 0 do pinu, nie zawsze się dopisuje już nie pamiętam ile cyfr powinien mieć pin chyba 4 jeżeli będziesz miał 3 to na 100% dopisz 0.

Ja tym sposobem robiłem w autach po 2000r, w starszych nie sprawdzałem, ale to jest ta sama procedura z tym że starych kluczyków nie można ponownie programować, więc do starych kluczyków trzeba by kupić i wymienić na nową samą pestkę immobilisera.

Pin powinien być na takiej plastikowej przywieszce do kluczy, czasami jest 7-mio cyfrowy wtedy programem pincode przerobisz go na 4 cyfrowy.
Jeżeli nie masz PINU to musisz mieć program vag c+can commander lub vagtacho tymi programami można w łatwy sposób wydobyć pin. Programami tymi również można zaprogramować nowy kluczyk ale ja używałem vagcoma
"

Jeżeli nie ma kodu w książce lub na naklejce - pozostaje ci tylko komp.
Najlepiej to serwis - oni mają konkretny sprzęt i poradzą sobie z tym problemem.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002