Zimowe opony - gdzie najlepsza cena?

08 Sty 2015, 12:06

Ja szukam opon na allegro albo ceneo i wtedy wybieram najlepszą cenę.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88

09 Sty 2015, 07:36

nO PRZECHOWYWANIE opon to zabawa kosztująca w okolicach stówki, ale wszystko zależy od regionu i oczywiście firmy. Jak nie ma sie miejsca to bardzo dobre rozwiązanie, bo dzięki niemu opony nie tracą właścowości tak jak w przypadku leżakowania na balkonie i w innych dziwnych miejscach
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

22 Sty 2015, 14:50

yeti65 napisał(a):
miętus napisał(a):Wydaje mi się, że standardowe ceny raczej. Ja za przechowanie kompletu swoich opon zapłaciłem 123 zł i myślę, że wcale nie jest dużo

Za samo przechowanie :?: :?: :?: No to wychodzi że ja zapłaciłem bardzo mało :!:


Nie przesadzaj, to nie jest dużo. Wiem przynajmniej, że opony mają odpowiednie warunki i wiosną bez obaw je założę. slickrz ma rację, taka usługa to koszt około stówki (przynajmniej w firmie, w której ja zostawiałem opony), a jak na Warszawę to i tak mało zapłaciłem :P
Ostatnio edytowany przez miętus, 23 Sty 2015, 15:16, edytowano w sumie 1 raz
miętus
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 40
Prawo jazdy: 05 05 1997
Auto: Audi A4 B7

22 Sty 2015, 23:42

Jak komuś żal 123 zł to może sam przechowywać nie jest to trudne [link wygasł] ale jeżeli nie masz miejsca to lepiej nie wrzucaj opon na balkon, albo za stodołę guma parcieje i potem pęka i jest lipka :D
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

26 Sty 2015, 11:48

Z przechowywaniem nie mają problemu Ci którzy jeżdżą na całorocznym ogumieniu. Ale zobaczcie, przecież 30 czy 40 lat temu nikt w Polsce nie słyszał o letnich i zmówkach i też ludzie sobie jakoś radzili. Z całorocznymi oponami nie ma też problemu przy wymianie :) Fakt, że na początku trzeba wydać trochę więcej - porównywałem sobie na motointegrator, to ceny tych lepszych całorocznych są droższe o 20-30% na sztuce - ale na przestrzeni 3-4 lat jak będą użytkowane zwróci się to z nawiązką.
Instat
Początkujący
 
Posty: 152
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: Citrone C2
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2001

26 Sty 2015, 15:07

Ale 30 czy 40 lat temu to miało kto miał samochód i motoryzacja nie patrzyła na osiągi przy hamowaniu, na moklerj nawierzchni i na prędkości. Opony były by auto jeździło a już nie mówię o wpływie na spalane paliwo i oporach toczenia... kto by się zastanawiał wtedy.... więc wiesz czasy sie zmieniły i sytuacja wymaga zupełnie czegoś nowego bo świat stał się wymagający :D
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland"
    W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. ...

31 Sty 2015, 15:47

Najlepiej tam kupić opony gdzie można zamontować i sprawdzić geometrią wówczas można być pewnym że opon nic nie ruszy.
adriangasz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 03 03 1980
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2005

08 Lip 2015, 20:32

Nie kumam troszkę tej wypowiedzi. Jak kupujesz opony znanej firmy to nie trzeba się jakoś mocno przejmować o parametry bo one są porównywarne i powtarzalne. Gdzie najtaniej ja tam zawsze szukam przez porównywarki tu masz jedną - [reklama] w zasadzie teraz jest najlepszy okres bo latem zimówki są naprawdę w dobrych cenach, ale to jeszcze gdzieś z miesiąc i ceny zaczną pewnie rosnąć dość szybko.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 12 Mar 2016, 16:22, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Szensze
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 08 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Lip 2015, 14:08

Czy według was kupno opon zimowych w środku sezonu letniego ma sens? Czy można teraz liczyć na jakieś promocje, zniżki? Kupiłem sobie teraz nowy samochód Peugeota 207 1.6 HDI i chciałbym kupić te opony zimowe http://opony-zimowe.itanie.eu/artykul-kormoran-snowpro-b2-195-55-r16-87-h.html . Czy są one odpowiednie do tego samochodu?
gremlin33
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 2
Auto: Volvo S30
Rok produkcji: 2011

28 Lip 2015, 11:19

Ma sens, ale tylko wtedy jeżeli cena rzeczywiście jest korzystna. Tzn te 20-30% niższa od standardowej.
Widziałem, że dobre przeceny mieli w motointegrator na niektórych modelach opon. Tam praktycznie w każdej rozmarówce masz jakieś minimum jedną czy dwie opony z niezłym rabatem.
We wrześniu czy październiku wszystko powinno wrócić do normy.
tomczak78
Początkujący
 
Posty: 176
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

31 Lip 2015, 20:09

Ja opony kupuje i wymieniam w serwisach sieci [reklama] mam w pobliżu miejsca zamieszkania 2 wiec jadę do jednego lub drugiego, obsługa dobra w obu, ceny super. Punkty mają w całej Polsce.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 01 Lut 2016, 17:58, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
KiKioU
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-1999
Przebieg/rok: 44tys. km
Auto: DAF

17 Sie 2015, 06:34

Od jakiegoś czasu kupuję opony głównie przez neta, bo jest taniej i większy wybór. Staram się kupować jeszcze przed sezonem letnim czy zimowych kiedy to ceny opon są stosunkowo niskie.
Ostatnio zamawiałem przez motointegrator w którym mają całkiem sporo promocji, a i dostawa do warsztatu partnerskiego jest darmowa. Proponowali że mogą mi je od razu założyć na koła, ale ja akurat mam swojego stałego wulkanizatora który robi mi to za pół darmo :)
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

01 Wrz 2015, 07:25

ceny są generalnie najniższe w necie, opony dostarczane są do domu bez większych problemów. Jasne, że jak zamawiamy opony 28 października to trzeba będzie poczekać, ale u wulkanizatora też.
oponylux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Suzuki SX4

12 Wrz 2015, 06:52

gremlin33 napisał(a):Czy są one odpowiednie do tego samochodu?

Do samochodu to będą odpowiednie każde opony, o ile rozmiar będzie właściwy. Opony- szczególnie zimowe, dobiera się względem warunków drogowych w jakich przyjdzie nam jeździć. To co będzie dobre dla mieszkańca Szczecina, czy Gdańska niekoniecznie będzie najlepszym wyborem na Suwałki, czy Rzeszów.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2015, 10:45

Serwisy Forda mają niezłe ceny w tym sezonie. Może ktoś już wymieniał? Muszę w tym roku kupić nowe opony, z tego co widzę u nich sie opłaca.
jakataka
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: 3miasto