Zła myjnia czy coś z autem?

Zła myjnia czy coś z autem?

17 Kwi 2013, 22:16

Korzystam z myjni ręcznej od niedawna (5 programów - moczenie, mycie z proszkiem, spłukiwanie, nabłyszczanie, suszenie). Zauważyłem, że na moim samochodzie wyjątkowo częściej brud się gromadzi niż zwykle. Dzień po umyciu auta akurat w nocy padał lekki deszcz. Rano wszystkie auta na parkingu są suche, a na moim na całej powierzchni są krople wody :shock: Każdy bez wyjątku był suchy.
Dzisaj (jakiś tydzień po umyciu) na moim aucie jest wyjątkowo dużo kurzu, widać brud tak jakby po deszczu, tak jakby w miejscach po kroplach wody. Inne może są troche brudne, ale brud nie gromadzi się w postaci "kropel".
Jedynie z szyby fajnie (lepiej) wodę wycieraczki zbierają.
Nie wiem czy coś z myjnią jest nie tak, czy nieumiejętnie myłem, czy z moim autem.
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Zła myjnia czy coś z autem?

18 Kwi 2013, 20:27

Przede wszystkim nie korzystasz z myjni ręcznej a myjni samoobsługowej. Jeżeli mógłbym coś Ci zasugerować odnośnie mycia na takiej myjni to proponuję zrobić tak:
1. wrzucasz 2 zł i pierwsze kilka sekund walisz wodę w kanał aż pojawi się piana
2. polewasz auto pianą
3. zapewne 2 zł już poleci więc odczekujesz jakieś 30 sekund aż się brud namoczy
4. wrzucasz kolejną monetę i myjesz auto proszkiem z ciepłą wodą. Auto myjesz od dołu do góry.
5. następnie opłukujesz auto od góry do dołu ostatnim programem czyli wodą osmotyczną z osuszaczem
Nie używaj woski, nabłyszczania ani innych cudów.
Ja po takim myciu jadę do domu, biorę irchę namoczoną w gorącej wodzie i wycieram auto. Jak wyschnie nakładam preparat z teflonem taki jak używają w salonach samochodowych. Autko idealne.
Pozdrawiam
GregorySz
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,9
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2010

18 Kwi 2013, 20:33

Dzięki, spróbuje tak zrobić następnym razem :D Obecnie moje auto jest najbrudniejsze ze wszystkich, a tylko moje było myte w ostatnim czasie :mrgreen:
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

26 Kwi 2013, 09:03

ja też korzystam z tego typu myjni, ale nigdy nie zauważyłam, żeby jakoś bardziej z tego powodu osadzał się brud, choc może nie jestem po prostu na tym punkcie tak bardzo przeczulona :P
rise
Nowicjusz

Auto: Toyota Yaris
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006