Źle zatankowane paliwo

08 Paź 2015, 17:01

Cześć. Nie wiedziałem w jakim temacie dodać post (jestem tu nowy) więc dodałem tutaj.

Mam do Was następującą sprawę.

Dziś mama tankowała samochód Opel Astra G 1.6 rok 98 albo 99 diesel i miała może 1/4 baku lub troszke mniej ropy i zamiast zatankować Verva ON zatankowała Verva 98 przez pomyłkę.
Przejechała w tym stanie około 5-6 km , zaczęło szarpać i zjechała na bok po jakims czasie próbowała odpalić i nic. Samochód został zaciągniety do znajomego mechanika ( nie wnikamy teraz w kompetencje ) .

Jakie mogą być konsekwencje tego wyczynu ? Proszę o opisanie najlepszej i najgorszej wersji. Mechanik coś mówił o sterowniku jakimś , że jeśli się nie zepuł to jeszcze bedzie do uratowania, a jeśli poszedł to wymiana silnika itp.

Z góry dzięki.
Kamil1234567
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam

08 Paź 2015, 17:36

Dużo wlała benzyny do tej 1/4 ropy?

Różnie bywa. W najlepszym wypadku po spuszczeniu benzyny z baku i układu paliwowego wystarczy przepłukać wszystko ropą, wymienić filtr, zalać ON i odpalić żeby sobie pochodził. Wersja pesymistyczna to wtryskiwacze i pompa. Na pocieszenie mogę napisać, że im starsze auto tym mniejsze koszty w razie poważniejszej awarii.
tomekk29
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 04 08 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Saab 95
Silnik: 2.3 t 185KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

08 Paź 2015, 17:39

Wiesz teraz juz taka atmosfera poważna, że już nawet nie zapytam dla jej spokoju. Ale z tego co mowiła jak przyjechała to chyba do pełna zalała. Ten mechanik ma taki środek co czyści wtryski itp. Mówił, że trzeba spuścić paliwo i ten środek do czyszczenia wlac i jesli odpali to bedzie spoko wszystko się przeczyści i bedzie git + wymiana filtru paliwa chyba.

Orientujesz się może jakie będą koszty w tej pesymistycznej wersji ?
Kamil1234567
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam

08 Paź 2015, 18:23

Żadnych środków do czyszczenia wtrysków się nie daje po jeździe na benzynie.
Można jedynie dodać mixolu, od chwilowej jazdy na benzynie nic się dieslowi nie stanie.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

08 Paź 2015, 18:35

Ok. Przejechała jakieś 5-6 kilometrów, także jakąś cześć z tych 5-6 km pewnie przejechała na ropie, która jeszcze była w przewodach itd. ( nie znam sie do konca na tym ) , a szarpac zaczeło pod koniec jazdy jak juz gasiła silnik ( wtedy pewnie zaczął dostawać benzyny i zaczął się dławić ) Moze sie to odkręci jeszcze w miare tanio.
Kamil1234567
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam

09 Paź 2015, 16:53

Ok temat do zamknięcia o dziwo skończyło się na płukaniu, spuszczeniu paliwa i nowym filtrze :) Dzięki za pomoc.
Kamil1234567
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam