Zmiana auta na coś usportowionego

30 Maj 2016, 14:51

Witam serdecznie.

Obecnie posiadam Audi A4 B6 1,8t 163 km kombi. Ogólnie jestem zadowolony, ale aktualnie nie potrzebuję auta w kombi i zastanawiam się nad zmianą. Szukam czegoś mniejszego, zrywnego i bardziej sportowego. Auto tylko i wyłącznie w benzynie. Minimum 150 km. Spalanie na poziomie tego co mi spali Audi czyli mniej więcej 9-10 l/100km. Cena do 20 tysięcy, Ale im mniej tym lepiej. Mam kilka pomysłów.
Mój faworyt to leon cupra pierwszej generacji, Silnik oczywiście 1,8t. Kolejnym pomysłem jest BMW e46 coupe z silnikiem r6. Tylko pytanie czy za 20 tysięcy znajdę ciekawe egzemplarze, Z tańszych opcji jest Ibiza Cupra II FL 1,8t, Golf IV 1,8t i Astra Bertone.
Czekam na jakieś sugestie i propozycje.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam
dawbia24
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Szkarada

30 Maj 2016, 15:09

Ogólnie masz problem bo turbo rozpieszcza więc żeby zrównać się doznaniami z T musisz wybrać już konkretną benzynkę n/a albo też coś z turbo :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Maj 2016, 15:37

Dlatego też w większości podawałem silniki 1,8t. Chodzi mi głównie o to, że nie jest mi już potrzebne kombi. A podejrzewam, że nawet taki golf w 1,8t jest tak samo zrywny jak moje audi, albo nawet bardziej, gdyż jest jakieś 300-400 kg lżejszy. A o leonie cuprze to już nie wspomnę, skoro tam nawet 225 koni jest w wersjach r
dawbia24
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Szkarada

30 Maj 2016, 17:31

Wybierz Audi A3 1,8T, bo ma 1160 kg i do setki ma 8,2 sek więc zasuwa nieźle..
Ja bym poszukał 4x4, możesz zrobić program/chiptuning i mieć ok 200 KM i wtedy 7 sek do setki..
Wszystko zależy jaki masz budżet

A jak coś lżejszego jeszcze to segment B Ibiza 1,8T lub Polo 1,8T

ale wg mnie A3 jest ok bo to kompakt a nie zabawki ciasne i niepraktyczne.

Pamiętaj tylko że takie S3 8L 1,8 turbo czy Leon Cupra 1,8T 225 przy zdrowym egzemplarzu lata 2001-2003 to jakieś 25k na auto więc to tez z kolei nie są takie tanie auta..jak na 13-15 lat..

Więc zależy jaki masz budżet
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

31 Maj 2016, 06:48

Ale zostają słabsze wersję cupry, np. 180 konna wersja, która pewnie też się nieźle zbiera i jest stosunkowo tańsza. Albo e46 przed liftem. Myślę, że udałoby się znaleźć jakiś fajny egzemplarz za około 20 tysięcy.
dawbia24
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Szkarada

31 Maj 2016, 15:07

Ogólnie jakoś a3 mi nie pasuje. Sam nie wiem dlaczego, ale już tak jest. Jednak dużo bardziej przemawia do mnie Leon. A może coś zupełnie innego? Jakiś lexus is200. Pamiętam, że zanim kupiłem a4 to rozglądałem się za lexem. Ale padło na a4. Sam nie wiem co robić. Pewnie jak nie zdecyduje się na coś innego to zostanę przy obecnym samochodzie
dawbia24
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Szkarada
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Z4: roadster przyszłości
    Nowe elementy zewnętrzne, staranne modyfikacje we wnętrzu, nowy pakiet wyposażenia i nowy podstawowy wariant silnikowy BMW Z4 powodują, że na salonie NAIAS 2013 w Detroit samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie ...

31 Maj 2016, 15:58

Is 200 ogólnie bardzo fajne autko, moim zdaniem minusem jest trochę mała moc silnika 155KM, niestety w tym przypadku ciężko podnieść moc, ponieważ jest to silnik wolnossący. Na is300 20k to zbyt mały budżet.
Ja na Twoim miejscu rozważyłbym:
bmw e46 2.8
mercedesa clk 3.2
volvo s60 2.5t
Odradziłbym zakup
Bertonki- niby części do auta dość tanie, ciężko znaleźć dobry egzemplarz, silniki potrafią brać sporo oleju oraz nie należą do najbardziej udanych konstrukcji. W dodatku moim zdaniem środek jest dość tandetnie wykonany
golf 4- mnie osobiście denerwuje w tym aucie popularność, wyjeżdżasz na zakupy do galerii, parkujesz auto wysiadasz a tu a lewej strony golf, z prawej golf i przed Tobą golf. Może przesadzam ale trochę prawdy w tym jest. Plusem jest to, że każdy mechanik Ci to naprawi i sam golf jest autem, które nie przysparza zbyt wiele problemów z eksploatacją.

W tym budżecie moim faworytem jest CLK, auto na pewno wyróżniające się z tłumu, minusem dla nie których może być, że od silnika 3.2 w górę są tylko automaty. Chociaż sam automat sprawuje się w tym aucie całkiem nieźle. Plusem również tego auta jest wykonanie( w końcu merc), środek auta wersji z skórą jest bardzo przyjemny dla oka. Minusem tego auta jest ruda, która może się pojawić, dlatego warto mieć garaż decydując się na zakup CLK.
Wstawiam link poglądowy jak prezentuje się auto, silnik w tym przypadku z mniejszą pojemnością. [link do oferty na Allegro wygasł]
mati9595
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 08 03 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

31 Maj 2016, 16:15

Lexa spokojnie kupisz. Przyśpieszenie i spalanie podobne do 1,8T/150KM ale gorsza elastyczność, bo to silnik bez turbo. Za to ładniejszy dźwięk i znacznie lepsze prowadzenie. Koszty utrzymania też nie powalają jak głosi obiegowa opinia.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Cze 2016, 05:41

Znalazłem kilka opcji. To są przykłady zupełnie poglądowe, żeby stwierdzić co byłoby dla mnie najlepsze
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dawbia24
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Szkarada

04 Cze 2016, 18:28

aby stwierdzić co będzie najlepsze to musisz się przejechać - dużo to Ci rozjaśni
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Cze 2016, 18:52

Chodziło mi raczej o to, żeby wypowiedzieli się właściciele takich aut. Jakie są ich wady i zalety oraz koszty serwisowania. O spalanie mi nie chodzi w ogóle. Jedynie o ceny części w porównaniu do mojego audi. Przyznam szczerze, że moim faworytem jest leon. Ale ibiza cupra przemawia do mnie tym, że jest najtańsza. I lex, o którym zawsze marzyłem, ale bałem się o koszty utrzymania i mechaników, którzy nie znają się na japońskich autach
dawbia24
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Szkarada

04 Cze 2016, 18:56

dawbia24 napisał(a):I lex, o którym zawsze marzyłem, ale bałem się o koszty utrzymania i mechaników, którzy nie znają się na japońskich autach

jak się boją tak prostego auta, do którego nie trzeba iść z komputerem to na pewno nie odstawiłbym do nich żadnej Cupry, ponieważ chciałbym aby dalej byłą Cuprą ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Cze 2016, 19:07

Musimy sobie uswiadomic jedna rzecz - is200 nie ma nic wspolnego ze sportem, a przesiadka z t.benzyny do n/a bedzie bardzo bolesna. Musialbys trzysete znalezc, a nie wiem czy to w ogole w naszym wspanialym kraju mozliwe :naughty:
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

04 Cze 2016, 19:12

Prawdę mówiąc to IS ma więcej ze sportu niż te cupry - fakt obydwa nie są sportowe.
Tam dalej mamy zwykłego hatchbacka z większym silnikiem dobrą na prostą, a tutaj sztywny zawias, precyzyjny układ kierowniczy oraz porządne hamulce - wg mnie od tego się zaczyna budowanie sportowego auta. Jak się znajdzie pakiet z grubszymi stabilizatorami i szperą to jeszcze lepiej.
Także zostaje zadać pytanie czy usportowiony dla autora znaczy "zapierdzielacz", czy dobrze prowadzący :sly:

Jedynie mogę powiedzieć, że IS ma sportową stylistykę, bo już 3 dziewczyny mnie się pytały co to za sportowe auto :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Cze 2016, 19:25

Co prawda nie jechalem cupra, ale fwd tez sie moze dobrze prowadzic - megane rs leje niejedno mocniejsze rwd. Mysle, ze jak cos mialo byc hothatchem to tak popracowali nad zawiasem i napedem, zeby to normalnie w zakretach jezdzilo.
Chociaz moze fachowcy z vaga sie bali, ze bedzie szybsze niz s3, wiec ch...a wie. :naughty:
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna