Zmiana koloru auta - granica tzw. "wiejskiego tuningu"

31 Maj 2016, 15:40

Cześć,

Sporo naczytałem się o Plasti Dip. Wiem jakie są zalety, wady, kiedy stosować itd. Planuję sobie przemalować tym auto. Pojawił się jednak pewien problem - jeden z moich znajomych stwierdził, że z "dobrego samochodu zrobisz wieś >.<". Dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii - czy kolory takie jak na załączonych zdjęciach (jeszcze się nie zdecydowałem który wariant wybrać) można nazwać "wiejskim tuningiem"?

Zmiana koloru auta - granica tzw. "wiejskiego tuningu"




Zmiana koloru auta - granica tzw. "wiejskiego tuningu"




Zmiana koloru auta - granica tzw. "wiejskiego tuningu"
Skitter
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 07 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nissan 370z NISMO
Silnik: 3.7
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

31 Maj 2016, 17:13

Zasadniczo znajomy miał rację, bo wszystkie są ohydne :mrgreen: najmniej jednak ten srebrny.
Jeśli planujesz taki "tuning" to raczej jest to rzecz gustu, więc rób tak, jak Ci się podoba. To Twoje auto i Twój tuning :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14059
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Maj 2016, 17:59

Ok, dzięki za opinię :) W takim razie zrobię całe na czarno, albo na biało. Może tylko zaciski na inny kolor.

Zmiana koloru auta - granica tzw. "wiejskiego tuningu"
Skitter
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 07 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nissan 370z NISMO
Silnik: 3.7
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

07 Cze 2016, 11:32

Skitter napisał(a):W takim razie zrobię całe na czarno, albo na biało. Może tylko zaciski na inny kolor
Zaciski przy tych kolorach zrobiłbym czerwone żeby się trochę wyróżniały. Jeżeli masz na nich jakieś napisy od zewnętrznej strony to można je zrobić białe.

Moim zdaniem białe auto, czarne alufelgi i czerwone zaciski. Wlot powietrza na masce jak dasz czarny to i czarne bym dał lusterka oraz spoiler tylny na klapie (może zamiast czarnego folia carbon lub czarny mat guma w sprayu)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Sie 2016, 14:23

na czerwono to ja sobie felgi machnąłem tak automar.net.pl/produkt,525,full_dip_czerwony_mat :yes:
DomPag
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 16 04 2006
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Roomster
Paliwo: Benzyna

16 Sie 2016, 11:59

czerwone zaciski albo felgi, kumpel miał racje, takie auta fajnie wyglądają nowe, czyste, w filmach, ale w realu trochę wiocha, jednak rzecz gustu i to Twoje auto - Tobie się ma podobać :)
Bądź trzeźwy w trakcie jazdy samochodem!!
Piłeś? Nie jedź!!
#alkomat #alkomaty #toptrade
toptrade
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 56
Auto: Skoda Octavia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [F] A8 D3 4,2 / 745i e65 / XJ 4,2 X350 / LS 430 mk3
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik benzynowy o mocy około 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D3 4,2 - 335KM - BMW ...
    Bezpieczny wyjazd z małym dzieckiem
    Lipiec i sierpień to okres nasilenia wypadków drogowych z udziałem dzieci, które najczęściej uczestniczą w tych zdarzeniach jako pasażerowie samochodów, a więc wskutek błędów dorosłych. Za kierownicą ...

24 Sie 2016, 13:13

Czerwone dodatki to serio mega wiocha, one nie wygladaja za bardzo - wg mnie postaw na czerń lub biel ze srebrem, sobą nawzajem albo jakimś takim nieoczekiwanym kolorem - morskim albo coś takiego. A jak jakis odjechany chcesz to może pomarańcza? [link wygasł] tu na fb widziałem gdzies taki malowanie i super wyszło.
Tomas44
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 27 06 1997
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Nissan Qashqai
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

30 Paź 2016, 14:40

Zrób jak tobie się podoba to ty będziesz tym autem jeździł. Też zbierałem opinie o kolorze i o akcesoriach i ile osób tyle opinii. W końcu sam wybrałem i mam jak chciałem. Pobaw się też nie tylko kolorem dodaj jeszcze akcesoria, które wypełnią całość. Ja zamawiam na [reklama] mają duży wybór więc na pewno coś znajdziesz. Tylko nie kupuj przypadkowo tylko dobieraj do tego co już masz.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 02 Lis 2016, 12:23, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
kryształ
 

02 Lis 2016, 11:33

Ja mialem dwie przygody z takim pseudo tuningiem :D pierwsze auto- dzialalem z folia, niby wyszlo ok, ale dosc szybko sie zniszczyla no i samo oklejanie dosc klopotliwe. Przy drugim aucie uzylem full dip w spraju i wyszlo swietnie, najlepsze chyba jest ta aplikacja bezproblemowa. Co do wytrzymalosci to sie troche obawialem, ale jest naprawde git.
Tomas44
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 27 06 1997
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Nissan Qashqai
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

09 Gru 2016, 14:53

Mi się czarny podoba, sam też coś podobnego planowałem zrobić. Zamówiłem właśnie spraye Full Dip z automar.net.pl Spoko kolory tam mają nawet jak ktoś się lubi bawić w takie rzecyz
karloss12
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: vw golf 4

10 Mar 2017, 15:22

Jak dla mnie bardzo spoko się to prezentuje. Sam chce się pobawić z kolorem mojego autka bo słyszałem o nowych vinylach od Full Dip i ziomek z Krk mówił, że bardzo spoko sie sprawdzają (czekam na foty). Ktoś z Was jeszcze korzystał, zamawiał? Moje są już w drodze zamówione. Podobno łatwo się je usuwa więc jak coś mam drogę ucieczki 8)
stachu53
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 15 11 1952
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: BMW X5

19 Maj 2017, 13:34

Sporo jezdze po Polsce i duzo widze takich 'wiejskich' okazow, ale widzialem tez mega fajne wersje. Tu chlopaki powyzej pisza o tym full dip, obczajalem na stronce i faktycznie niezle to moze wygladac. Wstawicie fotki bo auto na wiosne chcialbym nieco odswiezyc?
MaciekPol
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 18 08 1985
Auto: Skoda Octavia

21 Maj 2017, 10:14

Skitter - i jakieś postępy? wybór padł? jestem ciekawy jak to się toczy, bo kolor biały jako jedyny do mnie przemówił. Jest to rzecz jasna kwestia gusty i każdy ma swój :)
nangen
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 15 03 1989
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

30 Maj 2017, 12:24

nie przesadzajmy z tym wiejskim. Nie zawsze jest to tunning. Moja żona ma talent do niszczenia, zarysowywania aut. Juz nie mam sily na te jej rysy, wiec postawilem na zmiane calosciowa koloru na taki bardziej ciemnosrebry, zbey nie bylo widac ze znowu zarysowala:D no i najlepiej wyszlo to przy uzyciu plynnej folii Full Dip;)
Tomas44
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 27 06 1997
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Nissan Qashqai
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

21 Lip 2017, 22:21

Kolor samochodu można bardzo łatwo zmienić poprzez oklejenie go folią: http://artgrafcars.pl/oklejanie-samochodow-zgorzelec. Jest to bardzo prosty i szybki sposób, który nie dostarczy większych trudności. Wystarczy wymyślić sobie kolor czy specjalny wzór, który chcecie mieć na samochodzie. Profesjonaliści wykonają Wasz projekt w 100 % i na pewno będziecie zadowoleni.
arteMida85
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 19 09 1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Skoda Rapid
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015