Zmiana oleju - jakie oleje stosujecie w swoich dostawczakach?

Zmiana oleju - jakie oleje stosujecie w swoich dostawczakach?

09 Sty 2017, 13:25

Zastanawiam się jakie oleje stosujecie w swoich dostawczakach? Wiadomo, że zawsze można jeździć na zwykłym olejach ale mimo wszystko ciężkie maszyny potrzebują więcej. Do tego te wszystkie wytyczne odnośnie spalin.. można się pogubić. Do tej pory lałem lotos Turdus Powertec 5100 10W/40 Jakiś dobry zamiennik?
piegus
Początkujący

Auto: fiat

Re: Zmiana oleju - jakie oleje stosujecie w swoich dostawczakach?

09 Sty 2017, 13:42

Odpowiednim zamiennikiem do twojego oleju jest Revline Hercules LS 10W/40 Jasol Truck Ultra LS 10W/40 Sam leję ten olej i powiem ci ,że robi dużą różnicę. Jest przeznaczony do takich aut. Generalnie oleje Revline dają rady do ciężarówek i dostawczaków. Jak zalejesz to poczujesz różnicę i podziękujesz :)
kryształ
Początkujący

Auto: dacia

16 Sty 2017, 15:58

Spróbowałem ten Revline. Powiem ci, że jak na razie wszystko śmiga aż miło no ale to początki wiec trzeba poczekać. Dzisiaj startuję do Włoch więc będzie prawdziwy test dla niego ;p potem dam znać co i jak. Poczytałem sporo o nim na internecie jeszcze i znalazłem kilka innych fajnych propozycji, nawet nie wiedziałem, że taki wybór duży mają ;p
piegus
Początkujący

Auto: fiat

09 Lut 2017, 12:51

To zależy o jaki dokładnie samochód i marke chodzi, jaki silnik,., bo oleje można stosować rożnie. Warto sugerować się zaleceniami producenta co do klas lepkościowych i norm,a wszystko będzie w porządku, sama firma oleju to często kwestia przekonania i przyzwyczajenia.
Petrostar
Początkujący

Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla
    Toyota pracuje nad pojazdami na wodorowe ogniwa paliwowe od 20 lat. Program rozwojowy przyspieszył w 2014 roku, kiedy na rynku zadebiutowała Toyota Mirai. Potem przyszedł czas na wodorowe autobusy i wózki widłowe, ...
    Audi A1 zwycięzcą w klasie małych samochodów Audi A1 zwycięzcą w klasie małych samochodów
    Czytelnicy czasopisma "auto motor und sport" (ams) wybrali najlepsze samochody 2013 roku. Audi A1 zwyciężyło w kategorii "mały samochód" i tym samym powtórzyło sukces sprzed roku. Wyróżnienia zostały ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Samochody terenowe
      Lancia Delta HF integrale, przód
      Twin Scroll Turbocharger, podwójne łopatki turbiny
      Nissan 200SX s13, 3