Zmiana oleju - jakie oleje stosujecie w swoich dostawczakach?

09 Sty 2017, 12:25

Zastanawiam się jakie oleje stosujecie w swoich dostawczakach? Wiadomo, że zawsze można jeździć na zwykłym olejach ale mimo wszystko ciężkie maszyny potrzebują więcej. Do tego te wszystkie wytyczne odnośnie spalin.. można się pogubić. Do tej pory lałem lotos Turdus Powertec 5100 10W/40 Jakiś dobry zamiennik?
piegus
Początkujący
 
Posty: 98
Auto: fiat

09 Sty 2017, 12:42

Odpowiednim zamiennikiem do twojego oleju jest Revline Hercules LS 10W/40 Jasol Truck Ultra LS 10W/40 Sam leję ten olej i powiem ci ,że robi dużą różnicę. Jest przeznaczony do takich aut. Generalnie oleje Revline dają rady do ciężarówek i dostawczaków. Jak zalejesz to poczujesz różnicę i podziękujesz :)
kryształ
 

16 Sty 2017, 14:58

Spróbowałem ten Revline. Powiem ci, że jak na razie wszystko śmiga aż miło no ale to początki wiec trzeba poczekać. Dzisiaj startuję do Włoch więc będzie prawdziwy test dla niego ;p potem dam znać co i jak. Poczytałem sporo o nim na internecie jeszcze i znalazłem kilka innych fajnych propozycji, nawet nie wiedziałem, że taki wybór duży mają ;p
piegus
Początkujący
 
Posty: 98
Auto: fiat

09 Lut 2017, 11:51

To zależy o jaki dokładnie samochód i marke chodzi, jaki silnik,., bo oleje można stosować rożnie. Warto sugerować się zaleceniami producenta co do klas lepkościowych i norm,a wszystko będzie w porządku, sama firma oleju to często kwestia przekonania i przyzwyczajenia.
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Kwi 2017, 00:15

Ja o Revline słyszałem wiele dobrego. Chwala sobie tę markę, przynajmniej moi znajomi. Dostawczaki, cieżki sprzęt, własnie podobne rzeczy. No i co ważne - polska marka. Sam będe ich musiał kiedyś sprawdzić, zresztą, jak to zrobię, to też się z chęcia wypowiem dokładniej
bask
Początkujący
 
Posty: 116
Auto: Opel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator - prawo jazdy kat. "B" + przyczepa
    Jak ciężką mogę ciagnąć przyczepę mając prawo jazdy kategorii"B"? Czy mogę jechać z przyczepą kempingową? Czy przyczepa musi posiadać hamulec najazdowy? Jak policzyć czy jazda z przyczepą jest zgodna z prawem?
    Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.