ZMIANA ŚWIEC, renault scenic 1,6 16V

ZMIANA ŚWIEC, renault scenic 1,6 16V

14 Lut 2010, 21:03

Od niedawna mam te autko i już problem ze świecami, więc tak :
1. kupiłem świece są to : RFN 52 LZ
2. no i teraz już jest problem, kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, piszę na forum z myślą że ktoś pomoże, chciałbym prosić o szczegółowy plan, jak i co zrobić, od początku do końca. Nie chce spieprzyć roboty, dlatego mam nadzieje że ktoś mi udzieli rad, będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
kaluska
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
  • Re: ZMIANA ŚWIEC, renault scenic 1,6 16V

14 Lut 2010, 21:14

kaluska napisał(a):chciałbym prosić o szczegółowy plan, jak i co zrobić, od początku do końca

Czyli jak wymienić te świece?
    Zdejmij przewód z pierwszej i ją wymień na nową - potem załóż przewód i zrób tak po kolei z kolejnymi świecami - nie ma znaczenia od której strony zaczniesz wymieniać.
    I wszystko w tym nie ma żadnej filozofi.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

Re: ZMIANA ŚWIEC, renault scenic 1,6 16V

14 Lut 2010, 23:35

Świece są pod cewkami, tak?
    kaluska
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: ZMIANA ŚWIEC, renault scenic 1,6 16V

20 Lut 2010, 02:04

pod "Fajkami" na bolku silnika. kable wysokiego napięcia chyba widzisz. idź po nich do bloku i dojdziesz do fajek. Ściągnij i odkręć świecę.
    Ale jeśli nie masz nawet takiego pojęcia, to lepiej zleć to komuś. Masz w ogóle klucz do świec? :)
    Ra3l
    Nowicjusz

Miejscowość: Konin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus GS F wśród samochodów roku 2016 magazynu Playboy Lexus GS F wśród samochodów roku 2016 magazynu Playboy
    Redakcja magazynu Playboy przyznała doroczne wyróżnienia dla najlepszych samochodów roku. Za numer jeden uznano Jaguara F-Pace – pierwszy SUV w historii brytyjskiej marki. W kategorii "Luksus i sport" ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti