ZMIANA TEMATU WYGODNE I NIEZAWODNE AUTO 20000-25000zł

30 Paź 2009, 19:02

Witam wszystkich zacnych i nie tylko.
Główne założenia:
- kwota to przedział między 20tys. a 25tys. ale wolalbym sie mieścić bliżej tej pierwszej
- DIESEL (dlaczego, a no dlatego iz chce by spalanie mnie wynioslo jak najmniejsze, jezeli macie jakies propozycje co do benzynki z gazem lub bez gdzie mozna malo wydac na te 100km to z checia przemysle:)
- NIEZAWODNOŚĆ!!!
- sedan, kombi
- pojemność ~2L
- ~100km (chetny do wyprzedzania)
- rocznikowo 2000+
- przebieg wiadomo chciał bym jak najmniejszy ale z tego co sie orientuje za bardzo sie nie da:)
Oczywiscie mozna nagiac troszke te zalozenia. A modele moga byc przerozne. Bardzo prosze o swoje opinie ale tez by je uzasadnic. Z góry dziękuje. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez arturidol 31 Paź 2009, 16:03, edytowano w sumie 2 razy
arturidol
Nowicjusz
 
Posty: 29

31 Paź 2009, 08:56

Chcesz kupić diesla by oszczędzać?!Ta sztuka może ci się niezbyt udać,oszczędzanie w przypadku współczesnych Diesli bywa pozorne,jest dobrze do pierwszej awarii,potem zaczyna się już gorzej!Jeśli chcesz oszczędzać to raczej kupuj benzynkę i do komory gazowej z nią!Benzynka to inne koszty jednak.Ty wybierz sobie swoje typy wtedy pomożemy,jeśli jednak upierasz się na Diesla(ja Diesla używanego nigdy już nie kupię a jeśli to tylko wolnossącego)a chcesz tanio jeździć to.np z silnikiem SDI,chyba,że liczą się dla ciebie osiągi to wtedy tylko turbodiesel.Zastanów się dobrze i podaj swoje typy!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

31 Paź 2009, 10:17

Coś takiego może ? VW GOLF IV 1,9TDI
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

31 Paź 2009, 11:40

no właśnie jestes bardzo za dieselkiem i takim z turbinka wiem ze koszty napraw nie naleza do tanich ale jednak kultura pracy spalanie i przyjemnosc z jazdy ogromna mysle nad:
http://www.uzywanejaknowe.pl/search_det ... p?cid=3362
Co o nim sadzicie tzn wiem ze ford to i tamto ale co do wszystkich mozna tak pisac moje szefostwo z poprzedniej pracy mialo takiego tylko w kombi troszke nowszego przejechali nim ponad 300tys. i siadly pompowtryski ale duzo jezdzilo to i nie oszczedzali.

[ Dodano: Sob Paź 31, 2009 11:41 ]
bardzo dobrze mi sie siedzi w golfach strasznie dobrze sie w nich czuje ale raczej wiekszy samochód potrzebny.
arturidol
Nowicjusz
 
Posty: 29

31 Paź 2009, 15:35

no właśnie jestes bardzo za dieselkiem i takim z turbinka wiem ze koszty napraw nie naleza do tanich ale jednak kultura pracy spalanie i przyjemnosc z jazdy ogromna

jeśli mówimy o kulturze pracy to silnik diesla nigdy pod tym względem nie dorówna silnikowi benzynowemu... spalanie na korzyść diesla oczywiście, z tym nikt nie dyskutuje, jednak naprawy wyrównają koszty eksploatacji (o ile nie przebiją benzyniaka :D). Jeśli chodzi o przyjemnosc z jazdy to co kto woli i do czego jest przyzwyczajony. Zależy jak się jeździ i co się chce osiągnąc :)
Helly
Początkujący
 
Posty: 209
Miejscowość: Kraków

31 Paź 2009, 15:56

dobrze wiec zmienmy troche temat. Nie zakladajmy ze ma to byc diesel. Samochod poprostu ma byc mega wygodny w trasach z wmiare niskim spalaniem i dobrym przyspieszeniem i co najwazniejsze niezawodnym. Kwota oczywiscie pozostaje bez zmian:)
A jezdze nie za szybko max 160 przy wyprzedzaniu problem w tym ze brakuje mi mocy w moim 1.6 16v stilo 103km a koszty na 100kilometrow troszke bola jak go cisne..
arturidol
Nowicjusz
 
Posty: 29
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Burza, wiatr, deszcz i grad - trudne warunki drogowe
    Gwałtowne burze, porywisty wiatr oraz obfite opady deszczu czy gradu to warunki pogodowe, jakie mogą spotkać na drodze każdego kierowcę. Uważajmy na nie zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda bywa bardzo zmienna. ...

31 Paź 2009, 17:04

Propozycja Audi A3 1.8T 150 KM. Turbobenzyna, ładujesz do niej gaz sekwencyjny najnowszej generacji i śmigasz.
Ewentualnie jak chcesz coś większego to Audi A4.

Bo jeżeli dla ciebie 1.6 w Stilo to za mało, to potrzebujesz czegoś 140-150 KM.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

31 Paź 2009, 17:27

jakas alternatywa? audi a4 troche stara konstrukcja a3 to samo i do tego te samochody nie daja podrozujacym dostatecznej wygody zwlaszcza dla 4-5 osob.
arturidol
Nowicjusz
 
Posty: 29

31 Paź 2009, 22:32

Fordy są bardzo niedoceniane szczególnie te nowsze,każdy ci to powie.Jak chcesz takiego kupic zrób próbę przelewową i bedzie wiadomo jak wtryski.Fakt są one delikatniejsze niż w vw group ale kultura pracy jest o niebo lepsza.A jeśli chodzi o wygode to bije na głowe większość,napewno takiego golfa czy audi a4.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

31 Paź 2009, 23:03

witam ,gościu jezdzi fiatem a audi jest przestarzłe hm..no to deawoo zostaje :?:
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

31 Paź 2009, 23:13

milosnik audi ktory jezdzi jednym sie odezwal. jesli nie wnosisz nic do tematu to prosze zamilcz.
arturidol
Nowicjusz
 
Posty: 29

31 Paź 2009, 23:14

milutki5 napisał(a):witam ,gościu jezdzi fiatem a audi jest przestarzłe hm..no to deawoo zostaje :?:

nie rozumiem twojej wypowiedzi
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

31 Paź 2009, 23:29

a co powiecie na focusa 1.8 tddi 90km czy jest on dosc zwawy na przyspieszanie ze 100, 120 by wyprzedzic? :)
arturidol
Nowicjusz
 
Posty: 29

01 Lis 2009, 00:58

Idzie jak kuna. Wyprzedzanie nie stanowi problemu nawet przy 120 km/h.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

01 Lis 2009, 09:52

Sam się przymierzam do takiej foki jedynie co mnie przeraża to korozja ale ci co mają mowia że nie jest tak tragicznie
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3