Zniżki - właściciel / współwłaściciel

Zniżki - właściciel / współwłaściciel

13 Wrz 2016, 12:28

Witam serdecznie.
Mam pytanie a propos zniżek do auta gdyż sam zniżek nie mam (ponieważ auto było zarejestrowane tylko na moją mamę - długa historia. Nie pytajcie) natomiast chcę zrobić tak:
Ja - właściciel - 0% zniżek
Mama - współwłaściciel - maks. zniżek.

Nie wiem tylko czy jest to osiągalne aby zniżki mojej mamy w tym przypadku zadziałały. Czy po prostu trzeba zrobić to w odwrotnej kolejności jak napisałem (Ja-ww, M-w)
Jest to mozliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy od: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.9 TD 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Zniżki - właściciel / współwłaściciel

19 Wrz 2016, 09:51

Jeżeli auto ma dwóch właścicieli, to każdy z nich jest współwłaścicielem.
Warto jedynie podać ubezpieczycielowi mamę jako głównego kierowcę.

Każde towarzystwo nieco inaczej patrzy na współwłasność, dlatego najlepiej sprawdzić w kalkulatorze OC, który ubezpieczyciel da najkorzystniejszą ofertę. Na pewno nie otrzymacie pełnych zniżek na OC, ale można liczyć na o wiele lepszą ofertę, niż gdybyś tylko Ty był właścicielem.

Twoja mama musi jednak pamiętać, że jeśli Ty spowodujesz kolizję, to ona także straci część zniżek.
Porównywarka OC i AC Ubea.pl - znajdujemy najtańsze OC oraz AC dopasowane do Ciebie
Ubea
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006